Hatay 3. sermaye: Hatay’da istek şarkıyı bilmeyen müzisyenin yüzünde şişe kırdılar…O anlar kamerada

Hatay’da iştiyak şarkıyı bilmeyen müzisyenin yüzünde şişe kırdılar…O anlar kamerada

HATAY – Hatay’ın eşkâl ilçesi Antakya’bile çıkmaz müzisyenliği fail Yusuf Karagündüz alkollü iki kişinin istekte bulundukları şarkıyı bilmediği için saldırıya uğradı. Karagündüz’ü ispirto şişesi ile yaralayan şüpheliler yakalandı.

Antakya’üstelik sokak müzisyenliği özne Gırnata sanatçısı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz, grubuyla gelişigüzel saz yaparken, tün saatlerinde 2 emanet umu şarkıda bulundu. Ancak Karagündüz şarkıyı bilmediği için çalamayacağını belirtti. Daha sonradan ikbal şarkıda mevcut alkollü iki kişiden biri araçları ile Karagündüz’ün önünü kesti, peşi sıra aracın dışında olan kişi küfürler savurmaya başladı. Karagündüz, neden sövme ettiğini sordu, araçta bulunan ayrıksı gönül ise alkol şişesi ile araçtan inerek yüzüne akıllıcasına vurdu. Hızını alamayan agresif, araçtan aldığı muşta ile atılmak isterken, Karagündüz’ün takım arkadaşları gelince, aralarında çatışma çıktı.

Karagündüz kurgu ile önünü kestiklerini ve küfürler ettiklerini belirterek “sokakta değme zaman ki kabil saz yapıyorduk. İstekler geldi, bu arkadaşların de istekleri oldu. Nağme istediler bilmediğimizi söyledik. Elan sonradan apayrı bir mekana geçtiler, enstrüman bittikten sonradan kafasız geldiler. Elan sonradan geceleyin 12’yi geçince bekçiler tarafından müzik kapattırıldı. Daha sonra eşyalarımızı toplayıp depoya bıraktık. Az Buçuk otelin önünde oturdum, arkadaşımız motosikleti çalıştırınca eve başvurmak üzere onun yanına gittim. Araçla nagehan geri geri gelerek önümü kestiler. Aracın yanından geçerken sair arkadaşı oradaydı. ‘kardeşim müsaade kıymetiharbiye misin?’ dedim, bana ağıza alınmayacak küfürler etti. ‘Niye kalay ediyorsun ayıp değil mi?’ dedim. Gayrı arkadaşı araçtan inerek alkol şişesi ile yüzüme iki sefer vurdu. Arabaya tekrar bindi, muştayı aldı arabadan. Sonra ego arkadaşıma seslendim, o geldi koşarak, muşta ile vuracakken o engelleme etti. Sonrada kaçmaya başladılar” dedi.

Karagündüz rapor vermesinin ardından namına saldıranlarla karşılaştığını belirterek “ifade verdikten sonraları hariç çıktım ve kendileri ile karşılaştım. Bana ‘ağabey kafamız güzeldi, tığ sana mı vurduk? Hatırlamıyoruz, kusur dileriz’ dediler. Ego sonuna kadar şikayetçi olacağım, gereği neyse yapılsın” dedi.

Share: