Hatay 3. laf haberleri: Hatay’da iştiyak şarkıyı bilmeyen müzisyenin yüzünde şişe kırdılar

Hatay’ın kalıp ilçesi Antakya’birlikte çıkmaz müzisyenliği özne bire bir güç, alkollü 2 şahsın istekte bulundukları şarkıyı bilmediği amacıyla saldırıya uğradı. Müzisyeni ispirto şişesiyle yaralayan şüpheliler gözaltına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, Antakya’de çıkmaz müzisyenliği işleyen gırnata sanatçısı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz, grubuyla alay malay müzik yaparken, tün saatlerinde 2 hayat rağbet şarkıda bulundu. Fakat Karagündüz şarkıyı bilmediği için çalamayacağını belirtti. Henüz sonraları iştiyak şarkıda mevcut alkollü iki kişiden biri araçları ile Karagündüz’ün önünü kesti, arkası sıra aracın dışında olan sevimli küfürler savurmaya başladı. Karagündüz, sebep sövme ettiğini sordu, araçta mevcut farklı güç ise etanol şişesi ile araçtan inerek yüzüne doğru vurdu. Hızını alamayan saldırgan, araçtan aldığı muşta ile yumulmak isterken, Karagündüz’ün kol arkadaşları gelince aralarında arbede imdi. Görüngü adına mevrut polis ekipleri müdahalede bulunurken, 2 nefer gözaltına alındı.

Karagündüz vasıta ile önünü kestiklerini ve küfürler ettiklerini belirterek, “Sokakta her devir ki üzere çalgı yapıyorduk. İstekler geldi, bu arkadaşların de istekleri oldu. Ezgi istediler bilmediğimizi söyledik. Daha sonraları ayrıksı tıpkı mekana geçtiler, müzik bittikten sonraları kafasız geldiler. Henüz sonradan şeb 12’yi geçince bekçiler aracılığıyla çalgı kapattırıldı. Daha bilahare eşyalarımızı toplayıp depoya bıraktık. Az Buçuk otelin önünde oturdum, arkadaşımız motosikleti çalıştırınca eve gitmek amacıyla onun yanına gittim. Araçla larpadak arka arka gelerek önümü kestiler. Aracın yanından geçerken gayrı arkadaşı oradaydı. ‘kardeşim müsaade paha misin?’ dedim, bana ağıza alınmayacak küfürler etti. ‘Niye sövme ediyorsun kusur değil mi?’ dedim. Ayrıksı arkadaşı araçtan inerek etanol şişesi ile yüzüme iki kez vurdu. Arabaya esasen destek, muştayı aldı arabadan. Sonraları ben arkadaşıma seslendim, o geldi koşarak, muşta ile vuracakken o engelleme etti. Sonrada kaçmaya başladılar” dedi.

Karagündüz rapor vermesinin arkası sıra kendisine saldıranlarla karşılaştığını belirterek, “İfade verdikten sonraları hariç çıktım ve kendileri ile karşılaştım. Bana ‘ağabey kafamız güzeldi, biz sana mı vurduk? Hatırlamıyoruz, kusur dileriz’ dediler. Ego sonuna büyüklüğünde şikayetçi olacağım, gereği neyse yapılsın” dedi. – HATAY

Share: