Hasan Kılca: “Mali disiplinden katiyen ödünleme vermiyoruz”

Konya’nın forma Karatay İlçe Belediye Reisi Hasan Kılca, 2022 yılının değerlendirilmesinin yanı sıra 2023 döneminin planlamasını uray yöneticileriyle alay malay planlı güruh ile gerçekleştirdi.

Karatay Şehremini Hasan Kılca, 2022 yılının değerlendirilmesi, 2023’ün planlaması amacıyla şehremaneti yöneticileriyle toplandı. Toplantıya katılan Karatay Belediyesi’nin bütün vahit müdürleri, 2022 yılında yaptıkları cerrahi müdahale ile birimlerin 2023 yılı planlamaları ve hedefleriyle ilişik adına birer lokma gerçekleştirdi.

“2023’ü üstelik hizmetlerle yoğun aynı şekilde geçireceğiz”

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, toplantıyı değerlendirdiği açıklamasında göreve geldikleri günden bu yana Karatay ve kaymakamlık halkı için çalıştıklarını belirtti. Başbuğ Hasan Kılca, “İçerisinde bulunduğumuz ve çıktı akıbet aynı buçuk ayına girdiğimiz 2022’dahi Karatay Belediyesi yerine ilçemiz genelinde çok mehabetli çalışmalara, proje ve hizmetlere bilcümle gelişigüzel imza attık. Park ve bahçelerden posta, kaldırım ve içtimai tesislere, toplumsal, kültürel, sağlık ve eğitimden fiziki belediyeciliğin gerektirdiği elan birçok alanda 2022’yi meşgul mahmul geçirdik. 2022’nin değerlendirmesinin yanında 2023 dönemini planladığımız bu toplantılarımız vesilesiyle birlikte inşallah önümüzdeki yılı de hizmetlerle mahmul ve az çok bol aynı şekilde geçireceğiz” dedi.

“Finansal disiplinden asla ivaz vermiyoruz”

Karatay Belediyesi olarak hayata geçirdikleri hizmet ve yatırımların tamamını zat saf kaynaklarıyla yaptıklarının altını çizen Hasan Kılca, belediyenin mali disipline verdiği ehemmiyet üstünde durdu. Başkan Kılca, “Görevde olduğumuz 3.5 almanak dönemde ilçemize yaptığımız hizmet ve projelerimizde mali disiplinden katiyen ivaz vermedik vermeyeceğiz birlikte. Bu süreçteki yekpare yatırımlarımızı öz halis kaynaklarımızla yaptık. Hiçbir ahit emniyet kullanmadan yahut faize bulaşmadan ilçemize hizmet ettik. Bu hassaslık ve cansiparane cereyan eden, ilçemiz ve insanımız amacıyla çalışan umum faaliyet arkadaşlarıma, sedir üyelerimize, teşkilatlarımıza çokça teşekkürname ediyorum. Yine bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen valiliğimize, büyükşehir belediyemiz ve amme kurumlarımıza de şükranlarımı sunuyorum. Hepimizin gayesi ve hedefi tıpkı; Konyamıza ve Karatayımıza işlemek” diye konuştu. – KONYA

Share: