Hakkari’de TYP kapsamındaki çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitim bilimi verildi

Hakkari’dahi Cemiyet Yararına Programı (TYP) kapsamında işe alınan ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğüne tutkun meslek ve kurumlarda görevlendirilen çalışanlara gelişim sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Milli Yetişek Müdürlüğünden yapılan bilgilendirmede, kurumun konferans salonundaki seminerde katılımcılara İl Milli Terbiye Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Selda Koruçi eliyle hareket verimliliğinin artırılması, şahsi hisse senedi, himmet düzeni ve şartları ile uyulması müstelzim kavait hakkında bilgi verildi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bilal Gani, TYP kapsamında işe alınan personelin okul ve kurumlarda elan bilinçli, emniyetli ve dosdoğru çalışmaları için bu eğitimi düzenlediklerini belirtti.

Eğitimle, çalışanların kaymakamlık ve tehlikelerden korunması ve aksiyon sağlığı ile güvenliği kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını nâkil Ongun, “Personelimizin gelişim kazası sonucu alacağı hasarın önüne geçilmek için bu eğitimleri ciddiye almanız gerekiyor. Sizlere başarılar diliyorum. Aramıza katılan bütün arkadaşlarımızdan okullarımızda, disiplinli ve ateş parçası bir çalışma bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Değerlendirme sınavıyla tamamlanan seminere İl Milli Terbiye Bölüm Müdürleri Oktay Kızılkaya ve Erol Hanlıgil de katıldı.

Share: