Hakkari’de hayırseverlerin desteğiyle yapılacak caminin temeli atıldı

Hakkari’ye sınırlanmış Bağışlı köyü Düğümlü mezrasında hayırseverlerin desteğiyle yapılması planlanan, Kur’an kursu ve taziyet evinin yer alacağı 3 eğik caminin temeli törenle atıldı.

Mezrada planlı asıl atma töreninde konuşan Vali ve Belediye Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, caminin hoş olmasını dileyerek, bakir ibadethanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Kentte rastgele alanda değiş ve dönüşümün yaşandığını aktaran Akbıyık, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta Çukurca’birlikte de bir leyli Kur’an kursumuzun temelini attık. Gene geçtiğimiz hafta Şemdinli’birlikte 86 karı hafızımızın diploma töreninde bulunduk. Hakkari halkı de kurumlarımız de hepsi Hakkari’nin gelişmesi ve kalkınması için tıpkısı hep adına çalışıyor. Dünyada ve öbür dünya için yapılacak sunma fena hâlde envestisman on paralık pekâlâ Kur’an kursu ve cami inşaatlarıdır. Buraya katkıda kâin herkesten Tanrı razı olsun. Bizim şu anda 60’ın üzerinde cami ve Kur’an kursu inşaatımız var.”

Cami inşaatına bindi olunması üzere girişimlerde bulunan AK Tümen İl Başbuğ Yardımcısı Ekrem Demir bile Vali Akbıyık, katılımcılara ve hayırseverlere teşekkür etti.

İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu’nun dua etmesi ve kurban kesiminin peşi sıra caminin temeli atıldı.

Törene, Ilbay Yardımcısı ve İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Itimat Müdürü Namazlar Mete Pınar, Çukurca Şehremini Ensar Dündar, Çölemerik Patika Yüksekokulu Müdürü Öğretim Yardımcısı Hikmet Yaşar, DOĞRU Fırka Tarz İlçe Başkanı Cumhur Çipo, yetinme önderleri, STK temsilcileri, gelgel amirleri ve vatandaşlar katıldı.Share: