GSO’da bulunan rüesa yeniden seçildi

Gaziantep Uran Odası’nda (GSO) bulunan başkan ve meclis başkanı yeniden seçildi.

GSO’dan yapılan açıklamaya bakarak, 15 Ekim’de yapılan ve 35 patika grubunda 189 çığır encümen üyesinin seçildiği GSO iz komiteleri ve meclis üyelikleri seçiminin peşi sıra oluşan 77 nefis sedir, geçmiş toplantısını gerçekleştirerek GSO’nun 9’uncu dönüş sedir divanı, umumi heyet, elçi ve düzen bağı yerleşmiş üyelerini belirledi.

Seçim sonuçlarına göre Adil Sani Konukoğlu meclis başkanlığı, Adnan Ünverdi bile umumi heyet başkanlığı görevine gene seçildi.

2022-2026 döneminde meclis divan kurulunda, başbuğ yardımcılığına Saim Akınal ve Vedat Topçuoğlu, katip üyeliğine ise Metin Yıldırımdemir seçildi.

Yönetim kurulunda Ferhan Sağım, Başar Küçükparmak, Mustafa Özgüler, Melike Yüksel, Kağan Aslansoy, Cengiz Konukoğlu, Kenan Durur, Ulu Birey Cömert, İbrahim Kara ve Boğanak Tezel vadi aldı.

Disiplin kurulunda Mürtefi Konukoğlu, Sedat Akınal, Emin Helvacıkara, Fazıl Özyaşar, Selami Yetkinşekerci ve Mehmet Sami Kaleoğlu seçildi.

GSO’nun TOBB delegeleri ise Adil Sani Konukoğlu, Mustafa Topçuoğlu, Cevdet Akınal, Sami Konukoğlu, Hüccet Çağdaş, Cemil Direkçi ve Dayanabilen Erturhan oldu.

Divan Başkanı Adil Sani Konukoğlu, istihsal ve ihracatın merkezi Gaziantep’i dünyadaki acul dönüşüme adapte etmek için ve fırsatlarla komple bu yeni dönemin lider şehirleri beyninde kayran almasını nail olmak hedefiyle aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Firmaların sürdürülebilir yapıya ulaşmaları, site sanayisini kalifiye, nitelikli ve yenilikçi üretimin merkezi haline getirmenin sunma büyük hedefi olduğunu aktaran Konukoğlu, “Bu murat doğrultusunda gelişigüzel defa yürüyeceğimiz yıpranmamış ekip arkadaşlarımıza kudretli ve uyumlu tıpkısı çalışma dönemi olmasını kâm ediyor, alay malay bugüne kadar fariza yaptığımız tamam umumi heyet, divan ve divan oturmuş üyelerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

GSO Başkanı Adnan Ünverdi üstelik yeni dönemde odanın arz yaratıcı ve canlı nazar namına curcunalı getireceğini rapor ederek, şunları kaydetti:

“Eskimemiş pazarlarla ihracatımızı artıracak, dünyanın farklı odaları ile yıpranmamış aksiyon birlikleri yaparak, ticari bağlarımızı ve ilişkilerimizi geliştireceğiz. Fuarlarımıza yenilerini ekleyecek, tasarruf çalışmaları ile amade giyim ve hoşgörüsüz tahavvül kabilinden sektörlerimizin alay malay üretim yapmalarını sağlayacak birleştirme endüstri bölgeleri kurulması için projeler yürüteceğiz. Bunların yanı sıra mevki ekonomimizin kalkınmasını çurlatmak amacıyla küresel benzeri vizyonla; ati teknolojili, yüksek eklenmiş zer, çevreci üretimler gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgemizin biricik endüstri odası yerine, toplumsal ve kültürel anlamda birlikte bölgemizin gelişmesine öncülük edeceğiz. Yıpranmamış bire bir döneme gelişigüzel kadem atıyor, dem tazeliyor, yeniden başlıyoruz. Şahsıma gösterilen hazzetme üzere dahi teşekkür ediyor, seçimlerimizin hayırlara kurgu olmasını diliyorum.”

Share: