Gözyaşlarına boğuldular! Gaziantep’in 5 yaşındaki şehidi Hasan’a kardeşlerinden son veda

Suriye’nin kuzeyinden Gaziantep’in Karkamış ilçesi ile Kilis’te Öncüpınar Hat Kapısı bölgesine 2 günde 10 roketli atılım düzenlendi. Mazi Karkamış’taki saldırılarda 3 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Dun saldırıda yitirdiğimiz canlardan 5 yaşındaki Hasan Karataş, zaman serencam yolculuğuna uğurlandı.

KARDEŞLERİ TABUTA SARILARAK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Hasan Karataş’ın Türk bayrağına sarılı tabutu Gaziantep Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin peşi sıra kaymakamlık kırsalındaki Karanfil Mahallesi’ne getirildi. Bu sırada Karataş’ın annesi Dilan ve babası Zeki Karataş ile 3 kardeşi tabuta sarılarak yaş döktü.

TEKBİRLER EŞİĞİNDE OMUZLARDA TAŞINDI

Mahalle meydanında Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar yoluyla kıldırılan cenaze namazının ardından helallik alınan kıtipiyoz çocuğun naaşı, tekbirler eşliğinde omuzlara alınan Karanfil Mahallesi’nde toprağa verildi.

TÖRENE HADDINDEN FAZLA SAYIDA VATANDAŞ KATILDI

Cenaze törenine Hasan Karataş’ın ailesi ve yakınlarının beraberinde Gaziantep Valisi Davut Gül, 5. Zırhlı Tuğgeneral Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Büyükşehir Şehremini Fatma Mecnunca, AK Tümen milletvekilleri Mehmet Mehabetli Şahin, Mehmet Erdoğan, CHP milletvekilleri Hezel Yılmazkaya, Ateş Parçası Polat ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Share: