Goalball Eş Milli Takımı, Acun Şampiyonası’na hazırlanıyor

Paralimpik Oyunlarında yoğun iki kat zer madalya kazanarak tarihe sabık Türkiye Goalball Eş Milli Takımı, Acun Şampiyonasına de iddialı hazırlanıyor.

Portekiz’de 5-17 Açıklık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Goalball Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek Goalball Eş Milli Takımı, çalışmalarını Karaman’de sürdürüyor. Olimpiyatlarda ruz yazan ay-yıldızlılar, teknik yönetmen Gültekin Glokom nezaretinde tıpkı başarıyı Acun Şampiyonasında de daim olmak üzere kırıcı tıpkısı kamp programı gerçekleştiriyor. 2018’de yapılan Goalball Acun Şampiyonası’nda ikinci olduklarını, bu posta bir tane hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade eden Türkiye Müşahede Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Sebep, şunları söyledi:

“Milli takımımız tarihteki ilkleri başardı. Paralimpik Oyunları ve Avrupa Şampiyonu olan Avrat Goalball millilerimizin aktüel hedefi Acun Şampiyonluğu. 2018 yılında finalde kaybetmiştik. Bu yol zer madalya kazanarak natamam olan madalyalarımızı tamamlayacağız. Çok yetenekli, haddinden fazla müteharrik, hava duyduğumuz aynı ekibimiz var. Milli takım kadromuz çok tüvana ve birliktelik, akide en son seviyede. İnşallah Dünya Şampiyonasında kürsünün zirvesinde meydan alacağız.”

Goalball Avrat Milli Takımı’nın ustalık ve sportmen kadrosu şöyle:

Gültekin Glokom – Teknik DirektörSevda Altunoluk – SporcuReyhan Yılmayan – Sporcu Fatma Gül Güler – SporcuŞeydanur Kaplan – SporcuBerfin Altan – SporcuSevtap Altunoluk – SporcuCaner Balıkçı – FizyoterapistBarış Üzücü – Kondisyoner

Fatmanur Alet – Masör

Share: