Gizlice yapıların yıkımı sürüyor

Muğla’nın Milas ilçesinde habersizce yapılaşmayla savaş çalışmaları kapsamında imara ters olduğu belirlenen yapıların yıkımına devam edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Milas Belediyesi Bilgelik İşleri Müdürlüğü ekipleri, gizlice olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilen yapıların yıkım çalışmasını yürütüyor.

Şehremaneti ekipleri Gökbel Mahallesi Molla İbrahim Koyu’nda, ormanlık alan içerisine 300 metrekarelik tıpkı alanda deniz manzaralı adına destursuz mensur edilen taş lüp yıkımını gerçekleştirdi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, gazetecilere, çevresi semavi ve yeşil ile bezekli Milas’ın güzelliklerine topluluk geçmek ve saf dengeyi korumak amacıyla ekiplerin çalışmalarını layenkati sürdürdüğünü söyledi.

Tokat, doğanın tahribatına bozukluk olacak gizliden gizliye uygulamalarla mücadelelerine meydanlık vermeden bitmeme edeceklerini vurguladı.

Öte yandan, katabolizma çalışmalarının önümüzdeki hafta da Kıyıkışlacık Mahallesi Zeytinlikuyu mevkisinde devam edeceği öğrenildi.

Share: