Germencik’te 19 Ilkgüz Gaziler Haset törenle kutlandı

İlçe Şehremini Fuat Öndeş, Gazilerle alay malay Atatürk Anıtına Çelenkler koyması

İlçe Bitirmiş Komutanlığından Açıkgöz Gedikli Mümessil Çavuş Ermiş Delimsirek’ın günün deme ve öneminin tamlayan konuşması

Törene katılan Gaziler davetlilerle gelişigüzel yemekte ayrımsız araya gelmesi

Yemek sonrası yakarış edilmesi

AYDIN (AA) Aydın’ın Germencik ilçesinde Gaziler günü Törenlerle kutlandı.

Germencik Cumhuriyet meydanında düzenlenen törende kaza Kaymakamı Toygar Gülenç, İlçe Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Gazilerle gelişigüzel Atatürk Anıtına Çelenkler koydular.

Günün anlam ve önemini tamlayan konuşmayı İlçe Cingöz Komutanlığından Jandarma Gedikli Mümessil Çavuş Aziz Mecnunca yaptı. Ulu Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün liderliğinde lento altında yaşamaktansa herhangi bir ahit ölmeyi tercih eden Türk Milleti Çanakkale’den Sakarya’ya kadar bütün cephelerde bir nice evladını şehit vererek bu amaca ulaşmıştır.

Bugün Kebir Bayrağımızın Ülkemizin seçme köşesinde Gururla dalgalanıyorsa İstiklal Marşımız Yurt Semalarında yükseliyorsa Türk Milleti kontak muadele içerisinde daha müreffeh yarınlara koşuyorsa bunu Siz Kahraman Gazilerimize borçluyuz. Yerey Akarsu ile yoğrulduğunda balçık Kan ile yoğrulduğunda ise Vatan peki. Türk Vatanı Türk’ün Kanıyla sulanarak yoğrulan bir Coğrafyanın adıdır diyerek konuştu.

Daha sonradan Törene katılan Gaziler Davetlilerle birlikte yemekte bire bir araya geldiler.

İlçe Kaymakamı Toygar Gülenç, Şehremini Fuat Öndeş, İlçe Güllabi Komutanı Eğin Mülazım Salih Demirtaş, İlçe Inanma Müdürü Uca İhsan Özçelik, Gazi ve Şehit Aileleri Siyasi Parti temsilcileri, Kat Amirleri, Askeri ve Vatandaşlar Hazır bulundularShare: