“Gençliğin Kariyer Zirvesi” yapıldı

Çorum’bile Hitit Üniversitesi ve Tüvana MÜSİAD Çorum Şubesince “Gençliğin Kariyer Zirvesi” düzenlendi.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel, Sosyal Bilimler Çığır Faziletli Okulu Ethem Erkoç Konuşma Salonu’ndaki etkinlikte, ASELSAN’ın Kıbrıs Sulh Harekatı sonrası uygulanan ambargonun tıpkı sonucu olarak telsiz boşaltmak üzere kurulduğunu, bugün zırh sistemlerinden albeni savunma sistemlerine büyüklüğünde pek çok alanda istihsal yapan muhteşem bir firma haline geldiğini söyledi.

ASELSAN’ın savunma uran alanında hayatiyet gösteren dünyanın yeryüzü şişman 50 şirketinden biri olduğunu belirten Yücel, Türk defans sanayisinin gelişmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığının koskocaman lüks oynadığını vurguladı.

Yücel, “Bu başarıların temelinde haddinden fazla iş, arak dökme, kendini ihya, arz ferah teknolojileri Türkiye’ye kazandırma var. Seçkin şeyin ötesinde da benzeri liderlik var. Bunun altını resmetmek lazım. Çanak Yalayıcılık fethetmek için söylemiyorum. Bu benim karakterimde da namevcut. Şunun üzere söylüyorum: Hepimiz ülkemizin geldiği noktanın ve bu başarının farkında olalım diye niteleyerek söylüyorum. Şayet Sayın Cumhur Reisi’nın defans sanayisine verdiği destek olmasa, savunma sanayisiyle ait verdiği hedefler olmasa, arkasında durmasa bu başarıların hiçbiri gerçekleşemezdi. Deminden bu başarıları yapmamızın temelinde dallı güllü tıpkısı liderlik, denge, istiklal hedefi, milli aynı himmet var. Bunun sonrasında inşallah bu kök başarıları ileriye çevrilmiş taçlandıracak sizin kabilinden çoluk çocuk var, eş kaynağımız var.” dedi.

ASELSAN’ın gençlere müteveccih “Yaz Staj Programı” ve “A Yetenek Programı” kabil projelerinin olduğunu hatırlatan Yücel, bu programda muvaffakiyetli olan gençlerin ASELSAN’birlikte düzentileme fırsatı yakaladığını da anlattı.

Öğrencilere “ömrünüzü boşa geçirmeyin” tavsiyesi

Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ise öğrencilere sürekli asar bırakmayı gaye yerine belirleyip, ömürlerini boşa geçirmelerini başvuru etti.

Firmasını 1974 yılında kurduğunu, birçok politik ve iktisadi krizle, çarpış ve çarpış girişimlerine rağmen iri tıpkısı şeriklik haline gelmeyi başardığını anlatan Çelik, “En Üst 15 Temmuz darbe girişimi oldu. İnanılmaz bire bir tahribat. yapılmak, yok olmak. O gece bu galiz atak liyakatli olsaydı, biz bu salonda toplanabilir miydik, toplanamaz mıydık, bunu bilmiyorum.” şeklinde konuştu.

Programı Çorum Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın, Eti Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ulvi Osman Öztürk, MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Orhan Ateşli, Dinç MÜSİAD Çorum Ofis Başkanı Yiğitlik Arslan ile öğretim üyesi ve öğrenciler izledi.

Share: