Gayrimenkul yatırımlarının 5 değerli kuralı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Yurt yatırımı sadece zarfında daim olmak için bire bir eş satın almaktan artma, giderek gelir sağlayabilecek tıpkısı servet kabul etmek anlamına birlikte gelebilir. Bu ebat ise aynı sülale satın aldıktan sonradan değişiklikler yaparak, aldığınızın üzerinde bire bir fiyata kıymak anlamına de gelebilir. Benzeri zamanda yurt yatırımı yapanlar satın aldıkları evi kiraya vermeyi de düşünebilir. Bazı durumlarda ise balaban emlak yatırımlarından sağlanan kira gelirleri, mülkü satın ahzetmek için yapılan yatırımdan haddinden fazla elan büyük aynı getiri sağlayabilir. Bu yatırımların maliyeti az çok faziletli olduğu amacıyla, akla yatkın kararı yüklemek üstelik şişman önem taşıyor.

1. Tıpkısı müşavir bulun

Birçok yatırımda olduğu kabilinden, bu alanda uzmanlık sahibi birinden tavsiye mektubu ahzetmek emlak yatırımlarında da oldukça heybetli. Taşınmazlar şirketi Realty ONE CEO’su Kuba Jewgieniew, “bugünün koşullarında taşınmazlar yatırımı fethetmek istiyorsanız, tıpkısı danışman bulmanızı tavsiye ederim” diyor. Jewgieniew bu alanda tecrübe sahibi insanların edindiği deneyimlerin, yatırımcıların hata riskini azaltacağını düşünüyor.

2. İnsanların ne bölgelere taşındığına ilgi edin

Pandemi insanların yaşamayı tercih ettiği bölgelerin koskocaman ölçüde değişmesine neden oldu. Jewgieniew, “ofislerde etkin kayırıcı sayısının azalması ve birçok insanın yaşam biçimlerini gözden geçirmeye başlamasıyla gelişigüzel henüz geçmiş popüler olmayan bölgelerin yükselişe geçtiğini görüyoruz” dedi.

Açıklamasının devamında, “anbean daha çok kayırıcı henüz bir iki parayla elan iri tıpkısı evde yaşamak üzere banliyölere taşınıyor, bu alanlara ilgi arttıkça familya fiyatları üstelik yükseliyor” ifadesini kullandı. Sülale fiyatlarının yüksel olduğu bölgeler ise Jewgieniew’e bakarak daha faziletli faiz ölçü potansiyeli taşıyor.

Bu nedenle emlak yatırımı yapacak kişilerin insanların bent gösterdiği bölgeleri ferah değerlendirmesi gerekiyor.

3. Yatırım yapılacak bölgenin pekâlâ değişeceğini ayn önünde bulundurun

Jewgieniew ahzüita merkezlerine mümasil olan bölgelerdeki apartman dairelerinin ve butik otellerin mail zamanda e-ticaretin yükselişiyle gelişigüzel popülerliğini yitireceğini düşünüyor. Jewgieniew, “Amazon kadar dev perakendecilerin bu ahzüita merkezlerini alarak, tevzi merkezlerine dönüştüreceğini anlayış ediyorum. Bu birlikte bu bölgelerde istihdamın yükselmesi anlamına ati” dedi. 

Açıklamasının devamında, “bu apartman dairelerinin benzeri çoğu üstelik yıpranmamış hisse senedi gücüne yaşam alanı tedarik etmek amacıyla pimpirik emlaklar haline dönüşmesini bekliyorum” ifadesini kullandı. Jewgieniew taşınmazlar yatırımı yapacak kişilerin, yatırım yapılacak bölgenin on sene ahir durumunu tutum etmesi gerektiğini düşünüyor.

4. Envestisman yapmadan evvel tıpkısı aksiyon planı oluşturun

Satın almayı düşündüğünüz ayrımsız emlaka karşılık teklifi vermeden önce yapacağınız satın alımdan kar ulaşmak amacıyla hangi büyüklüğünde servet harcayabileceğinize yönelik ayrımsız finansal planlama yapın. Jewgieniew, “gayrimenkul yatırımı fora etmek istiyorsanız önceki yapmanız müstelzim özdek adisyon yapmak olacaktır” dedi. Bu sadece ne büyüklüğünde paranız olduğu ve satın alacağınız emlakın hangi kadar sağlık sağlayacağıyla ilgili değil. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak ürem oranları, doluluk oranı ve almaç arayan gayrimenkul sayısı da göz önünde bulundurmanız gereken faktörler beyninde.

5. Satın aldığınız evi tadilata saplamak için tez etmeyin

Jewgieniew, “tıpkısı yıl evvel haddinden fazla daha farklı ayrımsız özdek söylerdim fakat satın aldığınız evi tadilata sokup kıymak için tez etmeyin” dedi. Açıklamasının devamında, “yaptığınız alımı ince vadeli düşünün ve akçe akışına odaklanın” ifadesini kullandı. Bunun nedeni ise emlak alanında rekabetin berenarı erdemli olması. Çatı malzemeleri üstelik fiyatlı olduğu üzere kar sarmak zorlaşıyor.

Küresel sermaye, Çin tahvillerine koşuyor

 

İklim krizinin suçlusu rical mi?

 

HSBC’nin erinç yönetimi biriminden fintek hamlesi

 

Share: