Gayrimenkul fiyatları bozukluk yükseliyor?

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ DUYUM SERVİSİ
Yurt fiyatları yalnız Türkiye’bile değil tamam dünyada oldukça hızlı bire bir şekilde artamaya devam ediyor. Pandemi döneminde yaşanan çabuk karşılık artışının nedeni İngiltere Format Bankası (BoE) açıkladı. BoE yetkilileri, İngiltere’birlikte taşınmazlar fiyatlarındaki artışın evden çalışmadan kaynaklandığını söylüyor

İngiltere Hat Bankası’nın tespitlerine göre, evden çalışmanın bire bir sonucu kendisine elan aşkın kayran için henüz çok ifa tahsis etmek talip ocak alıcılarının fiyatları tırmandırdığı belirtiliyor. Ülkemizde de alelhusus Veli, Akdeniz özellikle almak üzere tatil bölgelerinde hür sülale fiyatlarında rekor oranda değer artışları yaşanıyor. Türkiye taşınmazlar fiyatı artışı sıralamasında dünyada ilk üçte düzlük alıyor.

MUNZAM BİR ODAYA DAHA İHTİYAÇ DUYULUYOR
Birçok ülkede olduğu kabilinden evde çalışmak zorunda kalanlar tıpkısı odayı ofise dönüştürdükleri için elan açık evlere olan arzu artıyor. Aile içiresinde ofise ihtiyacı olanların yanı sıra henüz izole bire bir avlu devam etmek amacıyla müstakil evlere olan talebin artması fiyatları üst çekici kocaman nedenler arasında sıralanıyor. Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere bakarak, gelişmiş ülkelerde faizlerin sıfıra yakın olması ve vadelerin uzatılması talebi ve fiyatı körüklüyor.

Pandemi sonrası başlayan evde faaliyet düzeninin önümüzdeki yıllarda birlikte devam edeceği yönündeki beklentilerin evleri elan zer ağıl getirdiği belirtiliyor.

Son dönemde talepte aynı hacim yavaşlama yaşansa dahi gâh ülkelerin taşınmazlar vergisinde yaptığı indirimlerin ve desteklerin sürdürmesi halinde talebin yıl sonuna makul yeniden artışa geçeceği vurgulanıyor.

MÜLK SAHİPLERİ FİYAT ARTACAK BEKLENTİSİNDE
KPMG İngiltere Emlak Bölümü Başkanı Jan Crosby, “Arzdan haddinden fazla daha faziletli kâm görüyoruz, servet sahipleri, fiyatların artmaya bitmeme edeceği beklentisi içerisinde olan servet sahiplerinin üstelik isteksiz satıcı olması stokların azalmasına bozukluk oluyor. Bu nitelik kısır bire bir döngü şeklinde devam ediyor. Üstesinden katılmak de el olacak” dedi.

Temmuz’bile bölük satışlarında nısıf yarıya düşüş!

Ofislere umu olmayınca kiralar geriledi

Yurt yatırımlarının 5 kızıl kuralı

Share: