Felek Dağı’nda ski sezonu açıldı

Sivas’taki Talih Dağı Şita Sporları Turizm Merkezi’nde kayak sezonu başladı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, sınırlı içi ve dışından bandaj gören Talih Dağı Şita Sporları ve Turizm Merkezi’nde bakir sezon açılışı yapıldı.

Vali Yılmaz Balkır, merkezi mülakat ederek, ski merkezinin sonuç durumu için Buruciye ATLATMAK Genel Müdürü Mustafa Altun’dan vukuf aldı.

Felek Dağı’nın Sivas’ın yükselen değeri olduğunu tamlayan Balkır, “Merkezde geç da olsa kısmi olarak sezonu açmış bulunmaktayız. İnşallah önümüzdeki hafta sonu dahi yarıyıl tatiline girilmesi nedeniyle yoğunluk bekleniyor. Gelecek hafta sonundan itibaren umarım kar yağışı elan birlikte artacaktır.” ifadelerini kullandı.

Parıltı, her sene ski merkezinin güçlendirildiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Bu yıl dahi bazen yenilikler yapıldı. 550 nefis seçmeli yemek restoran hizmete girdi. Bunun yanında kullanılmamış açılan pistler ve müstear karlama sistemini dahi geliştirdik. İnşallah gür aynı sezon olacak. Şunu de açıklamak istiyorum. Kıymet artışlarına rağmen Baht Dağı Kayak Merkezi hala ülkemizin sunma iktisadi kayak merkezi, bu anlamda bile vatandaşlarımızı ve kayakseverlerimizi merkezimize bekliyoruz.”

Kayak merkezinde, 2 bin 551 ile 1636 metre uzunluğunda iki telesiyej, 804 metre teleski, Dünya Kayak Federasyonu (FIS) standartlarına makul ski pistleri, kızak pisti, yürüyen bant ve t-amerikan bar kadar mekanik tesisler ile otel, kafe, aşçı ve 25 bungalov familya bulunuyor.

Share: