Evladını terörün pençesinden yetirmek isteyen 5 karı daha oturma eylemine katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları üzere HDP el binası uğrunda sürdürdüğü yurt eylemine 5 aile henüz katıldı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’bile başlattığı yurt eylemi 1116’ncı gününde sürüyor.

20 yaşında dağa götürülen kızı Baharat için Kayseri’den mevrut ana Fatma Karakuş, 13 yaşında dağa kaçırılan oğlu Mülk amacıyla Kırklareli’nden mevrut baba Şakir Aslan, 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Osman üzere gelen asıl Naciye Sönmez, dağa götürülen oğlu Ersin için Muş’tan mevrut baba Aleettin Koçhan, 19 yaşında kandırılarak dağa götürülen oğlu Yoksulluk için Muş’tan mevrut ana Besine Rağbet bile yurt eylemine dahil oldu.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla eyleme katılanlardan Fatma Karakuş, kızının 5 sene önce Samsun’üstelik tıp fakültesinde okuduğu dönemde kandırılarak dağa götürüldüğünü belirtti.

“Elimizden aldılar yavrularımızı. Ilkbahar’ım seni çok özledik, her çağ yolunu gözlüyoruz.” diyen Karakuş, kızına asayiş güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Naciye Sönmez birlikte evlatlarına kavuşmak istediklerini belirtti.

Sönmez şunları söyledi:

“Çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı orada bırakmayacağız. Bu partiyi kapatın. Bu insanları darmadağın ettiler. Ciğerimizi lime lime ettiler. Çocuklarımızdan hangi istiyorlar?”

Aleettin Koçhan, Besine Rağbet ve cet Şakir Aslan de evlatlarına duydukları özlemi dile getirerek çocuklarına düzenlilik güçlerine teyit olmaları çağrısı yaptı.

Konuşmaların arkası sıra aileler, HDP ile terör örgütü PKK aleyhine sav söz attı.

Share: