Evden bozuk cezire!

Britanya adasının kuzey batısında yer düzlük Càrn Deas adası satışa çıkarıldı.

Adaya genişlik mümasil yerleşme yeri ise, 6 kilometre uzakta bulunan Kuzey İskoçya’daki Ross and Cromarty bölgesinde kayran düz tahminî bin 500 nüfuslu Ullapool köyü.

89 bin metrekarelik büyüklüğüyle İskoç takımadalarından biri olan adayı satışa çıkaran iştirak, adayı “Càrn Deas’ın harikası, temiz tabii güzelliğinde yatıyor” ifadeleriyle tanıttı.

Müşareket, ada ile ilişkin, “Burada gerçeklerden adi kaçabilir, derin bir çağ alabilir ve doğanın sunduğu şeylerin tadını çıkarabilirsiniz” ifadelerine düzlük verdi.

Cezire ile ait metinde, ”Kamp ayırmak ve denizden yakaladıklarınızla seyretmek, sıra hareketli olmak, kanoyla gezmek veya yelken beğenmek, geceleri kirlenmemiş devasa gökyüzünün tadını nüfuz etmek amacıyla iyice tıpkısı saha” denildi.

Adada gelişigüzel yapının bulunmadığı aktarılırken, otel yapılmasına izin verilmeyeceği, en çok tıpkısı kabine benzeri yapının nesir edilebileceği belirtildi.

89 bin metrekare büyüklüğe cemaat olan ada, Londra’daki benzeri daireden henüz çakaralmaz olduğu bildirildi.
Daha geçmiş, İskoç hükümetinin, kırsal özlük düşüşünü önleme planları kapsamında, adalarda kalmaları yahut adalara taşınmaları üzere insanlara 50 bin sterline kadar teklif vereceği tabir edilmişti.

Share: