Eskişehir’de tartıştığı üniversite öğrencisini öldüren berbat tutuklandı

Eskişehir’birlikte, silahlı kavgada üniversite öğrencisi genci öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan meşkûk tutuklandı.

Hoşnudiye Mahallesi Vural Sokak’ta içkili mekan önünde 24 Aralık’ta sâdır silahlı kavgada Hâkim Rahmi Demircioğlu’nu (21) öldürdüğü gerekçesiyle Itimat Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Gasp ve Kıya Fasıl Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Saygınlık Ö’nün (28) emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Daha sonra adliyeye gönderilen Onur Ö, savcılık sorgusunun ardından gönderme edildiği barış ceza hakimliğince tutuklandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bile internet sitesinden Demircioğlu için taziye mesajı yayımladı. Mesajda, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü öğrencimiz Egemen Rahmi Demircioğlu uğradığı elim ofans sonucu hayatını kaybetmiştir. Kederli ailesine, arkadaşlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi sunar, öğrencimize Allah’tan yağmur dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Olayın geçmişi

Hoşnudiye Mahallesi Vural Sokak’ta içkili mekan önünde Egemen Rahmi Demircioğlu ile Haysiyet Ö. arasında tartışma çıkma, tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi sonucu Saygınlık Ö, tabancayla Demircioğlu’nu öldürmüştü.

Kavga sırasında belli belirsiz yaralanan Haysiyet Ö, Yunus Emre Oran Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından gözaltına alınmıştı.

Share: