ESKİŞEHİR – Dolaşma güçlüğü calip sayrı, vabeste artroskopi ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Sivas’ta ruhlu ve 3 aydır volta güçlüğü çeken tutkun, Eskişehir Kent Hastanesinde ameliyatla ağrılarından kurtulup sağlığına kavuştu.

Evli ve 3 çocuk babası mütekait vazifeli Yusuf Çataltepe, kalçasındaki ağrılar dolayısıyla Eskişehir’e gelerek Kent Hastanesine başvurdu. Muayenesinde, Çataltepe’nin kural ağrılarına mafsal sorunlarının bozukluk olduğu belirlendi.

Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Opr. Dr. Aytek Hüseyin Çeliksöz ve ekibi, Çataltepe’ye kapalı artroskopi ameliyatı uyguladı.

Çeliksöz, gazetecilere, mecbur yöntem ameliyatın bölgede seyrek, Eskişehir Site Hastanesinde ise ilk defa yapıldığını söyledi.

Çataltepe’nin durumuna ilişkin hikmet veren Çeliksöz şunları kaydetti:

“Hastamızın kalçasında, kasığına vuran tehlikeli bir ağrısı vardı. Oturup kalkarken, yürürken kırıcı ağrıları oluyordu, dizini karnına makul çekemiyordu. Muayenesinde çekilen MR’ında, kural ekleminde bire bir problemi olduğunu ve bu problemin tutkun tıpkı ayaklık artroskopi ameliyatı ile giderebileceğini gördük. Bu işin çözülebileceğini ona izah ettik. Bağlı duraç artroskopisi yaptık. Kendisi gayet bahtiyar. İstediğimiz başarıya faaliyetler sırasında ulaştık. Önümüzde aynı iyilik sürecimiz olacak, şu zaman kendisi haddinden fazla şen ama heyecanlanıp elan nazik hareketler egzersizler yapmasın diye niteleyerek biraz kısıtlayacağız bittabi ki. İyi akıbet aldık, takibinde üstelik dolgunca serencam alacağımızı düşünüyoruz.”

Sınırlı artroskopi ameliyatının hususi vesile gereçlerinin olduğunu bildiren Çeliksöz bunların temininde bindi verenlere teşekkürlerini iletti.

Opr. Dr. Çeliksöz bu ameliyatı makul gördükleri hastalara yapacaklarını sözlerine ekledi.

Yusuf Çataltepe ise 3 aydır dolaşma güçlüğü çektiğini, ameliyatın peşi sıra tekmil ağrılarının ağız ağıza kesildiğini ve kendisini haddinden fazla bereketli hissettiğini dile getirerek Çeliksöz ve ekibi ile hastane personeline teşekkürname etti.

Share: