Eskimemiş Malatyaspor eskimemiş süje açma peşinde

Spor Küfe 1. Kütle takımlarından Kullanılmamış Malatyaspor’bile kulüp başkanı Hacı Ahmet Bitirim, ligde hedefe kitlendiklerini ve savaş vererek dolgunca yerlere katılmak istediklerini söyledi.

Tıpkısı otelde düzenlenen programda konuşan Hacı Ahmet Zeki, takımın maddesel sıkıntılar yaşadığını dile getirdi.

Sponsorluk anlaşmaları amacıyla görüştüklerini amma pahal sonuçlandığını anlatan Bitirim, “Üç sponsorla görüştük, sponsorlar vazgeçti. Sebebinin sordum, ‘bizde kalsın’ dediler. Bizim zevalsiz bir paramız bulunmayan. Malatya’nın de bize koruyucu olması geçişsiz. Valilik ve şehremaneti kanadında yardımlar yapılıyor. Elimden mevrut rastgele şeyi yaparım amma yegâne başına yapılacak tıpkısı husus değil. Malatya Stadı’na 80 bin lira masraf yaptık. Gelimiz 35-40 bin teklik. Takımı kayyuma düşmekten kurtaran bir yönetim var.” dedi.

Kulübe herkesin küstürüldüğünü ve yeniden toparlamaya, bir araya getirmeye çabaladıkların nâkil Zeki, şöyle bitmeme etti:

“Görüşmelerimiz var, bunu sıklaştıracağız. Birlikte olmazsak ayağa kalkamayız. Deplasmanlara gidiyoruz, inanılmaz bire bir katılım var. Bizim taraftarımız yok denecek kadar bir iki. Biz Malatya’yız, biriz ve tekiz. Dalavere adına belirgin bitmeme ediyoruz. Tıpkı depresyon devraldık, kulübü ayağa kaldırdık. Temas husus elan adamakıllı olacak, arkamızda durduğunuz sürece domuzuna şeyler olacak. Bakir Malatyaspor’u asıl anlamda yönetmeye geldik. Hedefe kitlendik, mücadelemizi vereceğiz. İnşallah genişlik mebzul yere birlikte gelir, takımı da genişlik bol yere taşırız.”

Yaman, aktarma tahtasının sadık olmasıyla ilişkin ise, “Bu dolaşma değil, gelecek çevrim transfer tahtasını açmaya çalışacağız. Önceki aktarılma borçlarından çevre kapalı, bizim dönemimizde namus borcu yok. Tahtayı açsak üstelik iki devir cezalıyız.” ifadelerini kullandı.

Yıpranmamış Malatyaspor Asbaşkanı ve Mali İşler Sorumlusu Faruk Günbay ise kulüp borcunun 400 milyon liranın üstünde olduğunun söyledi.

İncelemelerden sonradan kesin borcu açıklayacaklarını bildiren Günbay, “2 aydır finansal müşavir ve avukatlarımız incelemelerini yapıyor. Rastgele devir namus borcu artıyor.” diyerek konuştu.

Share: