Eskimemiş Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Yasin Ekrem Serim kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne bakarak Dışişleri Bakanlığı Özel Çeşit Müdürlüğünde ayrıntılı yıllar görev düzlük ve 2 yılı çok süredir Dışişleri Bakanlığı Global ve İnsani Konular Umumi Müdürü görevinde bulunan Yasin Ekrem Serim, Dışişleri Icra Vekili Yardımcılığına getirildi.

YASİN EKREM SERİM KİMDİR?

Girne Amerikan Üniversitesi Amme Idaresi ve Politika Bilimi Bölümünden mezun olan Serim, İngiltere’de University of Westminister’da Uluslararası İşletme Yönetimi alanında faziletkâr lisansını tamamladı, Harvard Kennedy School Müşavere ve İletişim Teknikleri eğitim programlarına katıldı. Serim bugüne kadar Dışişleri Bakanlığı bünyesinde New York’da Konfedere Milletler Daimi Temsilciliği, Avrupa Birliği Bakanlığı, Başvekâlet ve Cumhurbaşkanlığı kalkışmak amacıyla bürokraside farklı alanlarda fariza aldı. Dışişleri Bakanı Yardımcısı Serim, evli ve 2 bala babası.

YASİN EKREM SERİM KİMİN OĞLU?

Yasin Ekrem Serim, eski Başbakanlık Müşavirlerinden Amaçlanan Serim’in oğludur.

MAKSUT SERİM KİMDİR?

Bankacılık kökenli tıpkısı âdemoğlu olan Maksut Serim Halkbank Umumi Heyet Üyesi’dir. 1955 yılında İzmit’te dünyaya gelen Amaçlanan Serim, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden çıkışlı oldu. Cüretkâr Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Yöntem Bilimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Serim, 1977-1998 yıları arsında Vakıfbank’ta Memur, Lider, Kumandan, Müdür Muavini, Müdür ve Genel Müdür Muavini namına fariza yaptı. 2003-2016 yılları ortada Başvekâlet bünyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ve Başvekâlet Başmüşavirliği görevlerini yürüttü.

Bir bölüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini örümcek Maksut Serim, henüz bilahare Türkiye Umum Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi namına fariza yaptı.

Share: