EŞİNİN ÖLDÜRDÜĞÜ SONGÜL, ŞİDDET NEDENİYLE 2 DEFA DÜŞÜK YAPMIŞ

KIRKLARELİ’de hakkında tenkil kararı kâin eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı eliyle tabancayla başından vurularak öldürülmüş Songül Deniz Kazı (44), memleketi Van’üstelik toprağa verildi. Kardeşi Abdullah Görer (34), ablasının 25 yıldır eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 2 bebeğini bile bu sebeple düşürdüğünü söyledi.

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki bire bir apartmanın ikinci katında kıpırdak Songül Deniz Kazı, 2 periyot önceki üzerine uzaklaştırma kararı mevcut eşi Zeynel Abidin Akbaş, eliyle tabancayla vuruldu. 4’ü ayvaz, 2 kız kalkmak amacıyla 6 çocuğu bulunan çiftin evinden mevrut zırh seslerini duyanlar, durumu polise bili verdi. İtfaiyenin yardımıyla eve giren ekipler, Akbaş’ı mutfakta başından vurularak yaralanmış halde buldu. Fenomen simultane evin balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın uğrunda önceki müdahalesi yapıldı. Keyif ekiplerinin evvel müdahalesinin arkası sıra esas Songül Akbaş ve kızı Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ana Akbaş, buradaki parçalanmamış müdahalelere karşın yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye makbuz. Olayın arkası sıra bölgeden koşarak kaçmaya müteharrik Zeynel Abidin Akbaş, polis ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Deniz Kazı’nın cenazesi ise evvel Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine tasdik edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Akbaş’ın cenazesi, gözyaşlarıyla ev mezarlığında toprağa verildi.

‘DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER’

Çimen Mahallesi’nde diri ve inşaat işleri ile uğraşan Songül Akbaş’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır azap yaşadığını tamlayan Görer, Ablam, bu caninin işkenceleri ile yaşadı. Defalarca mahkemelere düştüler amma eş büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diyerek barıştırdı. Tığ böylesine ayrımsız canilik yapacağını bilemedik. Ablam tekrar bu caninin işkenceleri sonucu henüz önce 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar hastane kayıtlarında mevcuttur dedi.

‘BU CANİ BENİ ÖLDÜRECEK DEMİŞTİ’

Abdullah Görer, serencam 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını birlikte belirterek, Ablam bize dedi kim, bu eş beni öldürecek. Bu yaşadığı eziyet karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Benzeri müddet sonra evine dönünce katı kocası olaydan geçmiş takibe almış. Ablam bakkaldan aksata yaptıktan sonraları izleme yazar peşi sıra eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp hatır girince ablamın kafasına yüz kere şiddetli etmiş diyerek konuştu.

‘YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI’

Görüngü esnasında evin balkonundan atlayan kaçmaya etkin ve bu tam sakil yaralandığı üzere Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni M.A. ile ilgilendiren dahi bilgi veren Görer, şunları kaydetti Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Şayet yeğenim kaçmasa onu bile öldürecekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin birçok durumunda fay var ve hayati tehlikesi devam ediyor. Serencam 1 aydır celal buna tıpkı kamer tenkil vermesine rağmen bu ceberut gelip ablamı evinde katletti. Ablamla en son 15 aktarılma geçmiş görüştüm ve bana bu kalpsiz beni öldürecek demişti. Biz bu caninin sunma balaban cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu karı cinayetleri katiyen bitmez. Zaman akrabalarımızla birlikte cenazemizi alıp köyümüze getirip sülale mezarlığına defnettik.

Share: