Eşinin öldürdüğü Songül, hız zımnında 2 defa bağan yapmış

KIRKLARELİ’de için tenkil kararı bulunan eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı vasıtasıyla tabancayla başından vurularak öldürülen Songül Akbaş (44), memleketi Van’da toprağa verildi. Kardeşi Abdullah Görer (34), ablasının 25 yıldır eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 2 bebeğini dahi bu sebeple düşürdüğünü söyledi.

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki benzeri apartmanın ikinci katında dallı güllü Songül Deniz Kazı, 2 zaman önceki için tenkil kararı kâin eşi Zeynel Abidin Akbaş, yoluyla tabancayla vuruldu. 4’ü erkek, 2 kız tevessül etmek için 6 çocuğu bulunan çiftin evinden gelen silah seslerini duyanlar, durumu polise bili verdi. İtfaiyenin yardımıyla eve giren ekipler, Deniz Kazı’ı mutfakta esasen vurularak yaralanmış halde buldu. Fenomen takkadak habbe balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın önünde önce müdahalesi yapıldı. Afiyet ekiplerinin önce müdahalesinin ardından esas Songül Deniz Kazı ve kızı Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Anne Akbaş, buradaki birlik müdahalelere karşın yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye makbuz.

Olayın ardından bölgeden koşarak kaçmaya etkin Zeynel Abidin Deniz Kazı, polis güçleri ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Deniz Kazı’nın cenazesi ise mazi Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine doğrulama edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Deniz Kazı’ın cenazesi, gözyaşlarıyla eş mezarlığında toprağa verildi. ‘DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER’Çimen Mahallesi’nde etkili ve inşaat işleri ile uğraşan Songül Deniz Kazı’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır ezinç yaşadığını belirten Görer, “Ablam, bu caninin işkenceleri ile yaşadı. Yüz Kere mahkemelere düştüler ama sülale büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diye niteleyerek barıştırdı. Tığ böylesine ayrımsız canilik yapacağını bilemedik. Ablam yine bu caninin işkenceleri sonucu elan önceki 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar hastane kayıtlarında mevcuttur” dedi.’BU CANİ BENİ ÖLDÜRECEK DEMİŞTİ’Abdullah Görer, son 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını da belirterek, “Ablam bize dedi kim, bu kayırıcı beni öldürecek. Bu yaşadığı işkence karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Benzeri müddet sonraları evine dönünce gâvur kocası olaydan evvel takibe almış. Ablam bakkaldan ahzüita yaptıktan sonra izleme edip ardı sıra eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp içeri girince ablamın kafasına defaatle acı etmiş” diye konuştu. ‘YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI’Olay esnasında evin balkonundan atlayan kaçmaya müteharrik ve bu tam sakil yaralandığı için Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni  M.A. ile ait birlikte hikmet veren Görer, şunları kaydetti:

“Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Eğer yeğenim kaçmasa onu üstelik öldürecekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin birçok yerinde kırık var ve hayati tehlikesi devam ediyor. Son 1 aydır mehabet buna bire bir kamer uzaklaştırma vermesine rağmen bu merhametsiz gelip ablamı evinde katletti. Ablamla en üst 15 dönem evvel görüştüm ve bana bu moskof beni öldürecek demişti. Tığ bu caninin genişlik iri cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu avrat cinayetleri katiyen bitmez. Zaman akrabalarımızla birlikte cenazemizi alıp köyümüze getirip aile mezarlığına defnettik.”

Share: