Eş Yumruk Oyunu Milli Takımı’na seçilen Davranış Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Karı Boks Milli Takımı sporcusu Fiil Yenilmez (28), Karadağ’üstelik 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan zer madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu sene seçmelerde gösterdiği başarıyla milli bando kadrosuna girdi.

Ay-münhal formayla çıkacağı evvel uluslararası müsabaka olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Teamül Yenilmez, antrenörü Baykan Arslan eşliğinde günde koşa idman yaparak pahal depoluyor.

Yenilmez, 25 Eylül-9 Teşrinievvel tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’bile gerçekleştirilecek ortak kampa da katılacak.

“Böke yerine benzemek istiyorum”

Tutum Yenilmez, AA muhabirine, kırıcı tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu hatırat çok beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım çok havari oldu. sabah akşam antrenman yaptık. Mukavim süreçlerden geçtik. Tabii kim bir tane hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun üzere çokça çalıştım ve yapacağımı birlikte düşünüyorum. İnşallah seçkin özdek ferah giderse böke olarak göstermek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Milli topluluk antrenörleri ile bando antrenörü Baykan Arslan’a haddinden fazla husus verecekli olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli bando antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim üzere hususi olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Aslan hocama da çok teşekkür ediyorum. İkimizin üstelik en çokça istediği şeye inşallah bu sene kavuşacağız. Birbirimize göre ve feryat figan İstiklal Marşı’mızı derk etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın arkası sıra olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı bir takımız”

Milli mızıka antrenörü Baykan Arslan, Hareket Yenilmez’in bu sene kamer-belirgin formayı giymeye türe kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi sahne edeceğini nâkil Aslan, “Bu şampiyonaya haddinden fazla bereketli hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı birlikte akıbet aşama iyi. Acun şampiyonu ergin bir takımın fertleriyiz. Bu bile bizi gururlandırıyor. İddialı tıpkısı takımız, acun şampiyonu namına Karadağ’a gidiyoruz. Gidişat’nın dahi orada Avrupa şampiyonu olacağına samimi inanıyorum. Orada birlikte ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.

Share: