ERDOĞAN: MİÇOTAKİS PROTOKOL KAİDELERİNİ BİLMEYEN BİR ADAM

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı namazını Üsküdar’daki Hz. Yüce Camii’nde kıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e, “Bir Defa tören düzeni kaidelerini bilmeyen aynı âdem. O bile kimden, lacerem müsaade aldı bilmiyorum oradan çıktı bana karşılık yetiştirmeye kalktı. Onun cevabına ego karşılık mı vereyim? Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhur Reisi hakeza tıpkısı seviyeye düşer mi?” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, gün ortası saatlerinde Üsküdar Kısıklı’bile mevcut konutundan çıkarak, cuma amacıyla Hz. Uca Camii’ne geçti. Erdoğan, cuma namazını burada kıldı. Salat çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, gazetecilere ışık simidi de dağıttı.

“PUTİN İLE BİR ARAYA HULUL DURUMUMUZ OLACAK”

Erdoğan, Rusya Ihtişam Başkanı Putin ile bugün gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilgilendiren, “Bugün sayın Putin’in veladet sene dönümü. Hem Putin’i tebrik kartı edeyim hem üstelik bu bitmeme eden süreçle ilişkin dahi kendisi bizim bu arabuluculuğumuza özellikle teşekkür etti. Bu liyakatli arabuluculuk cihetiyle tebrik kartı ediyorum dedi. Ayrıca dahi ikili ilişkilerimize müteveccih dahi yine 3-4 çağ içerisinde ayrımsız içten bire bir görüşme yapabilsek ongun evet. Önümüzde bizim benzeri da Asya platformuyla ilgilendiren benzeri buluşma bahis konusu. Şayet oraya Sayın Putin’in da gelme durumu olursa o ahit orada karşılaşmak vasıtasıyla derinden lüzumlu ikili görüşmeler, icap Rusya- Ukrayna konularını daha derinden ziyaret fırsatımız tamam dedik. Orada tıpkı mutabakatımız oldu. Ama telefon amma Asya platformunda inşallah aynı araya hulul durumumuz olacak” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Ihtişam Başkanı’yla görüşecek misiniz sorusuna ise Erdoğan, “Ego ikisiyle de görüşüyorum” yanıtını verdi.

“CUMHURBAŞKANI BÖYLE BİR SEVİYEYE DÜŞER Mİ?”

Palikarya medyasındaki Erdoğan ve Miçotakis tartıştı iddialarına ilgili bile Erdoğan, “Köle böyle bir beniz görüyor musunuz? Bir Defa tören düzeni kaidelerini bilmeyen bir adam. Kendisinin orada konuşması, programda olmamasına karşın ego asıl konuşmacılardan ayrımsız tanesiydim. Konuşmamı yaptım. Masama geçtim. O da kimden, şüphesiz müsaade aldı bilmiyorum oradan artık bana yanıt yetiştirmeye kalktı. Onun cevabına ego cevap mı vereyim? Türkiye Cumhuriyeti’nin Reisicumhur böyle benzeri seviyeye düşer mi? Takkadak onun orada beş altı kelamını dinleyerek onunla yetindim. doğru dürüst kimesne de alkışlamadı” diyerek konuştu.

“AMERİKA İHTİYACIMIZI KARŞILAMAZSA BU İHTİYACIMIZI GİDERECEK ÇOK MEVKI VAR”

F16’lar hesabına, eurofighterlar düşünülür mü? sorusuna denk Cumhur Reisi Erdoğan, “Hakeza bir alternatiften bahsetmedim. Dünyada bunun de alternatifleri var. Bu konuyla ilişik tığ elbette ihtiyaçlarımız karşılanmayınca S-400’leri aldıysak, F16 üzerine üstelik Amerika eğer ihtiyacımızı gidermezse dünyada bu ihtiyacımızı giderecek çokça mevki var” dedi.

Share: