Engelliler yaptıkları takıların gelirini martir ailelerine bağışlıyor

Yalova’da tartı üstüne eğitim sürecini bitiren engelliler, sergide sattıkları takıların gelirini martir ailelerine bağışladı.

Yalova Belediyesi bünyesinde cümbüş gösteren ve engellilerin çalıştığı Bulutsuz Kafede açılan sergide, tıpkı birinden pir takılar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Yalova Belediyesi ile HANRA Doğaltaş ve Güçlük Firması işbirliği kapsamında tekmil geliri martir ailelerine bağışlanan özel gençlerin el emeği göz nuru külfet, bileklik, kolye, tespih ve seramik boyama ürünleri okkalı rabıta gördü.

Firma yetkilileri Nagihan Çalak ve Kübra Altun’un terbiye ver engelliler, ziyaretçiler yoluyla satın alınan ürünlerin gelirini martir ailelerine bağışladı.

Duyarlı davranışlarından ekolojik ortam sakat gençlere teşekkür fail Yalova Şehremaneti Komutan Vekili Mustafa Cesaretsiz, özel gençlerle çekicilik duyduklarını söyledi.

YABELTAŞ ve Yalova NANIAZIZ Umumi Heyet Başkanı Ihtişam Özel ile şeriklik Umumi Heyet Üyesi Nilüfer Çelik ise, manalı işporta amacıyla özveren çalışmalarda kâin özel gençler ve firma yetkililerine teşekkür etti.

Serginin açılışına, Ilbay Yaşamış Erol, siyasi parti temsilcileri, amme müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: