En şişman hayali çeri olmaktı! 20 yaşındaki mutsuz canlı çağrı belgesi kağıdını göremeden öldü

Hacılar Harmanı Mahallesi Terminal Caddesi’nde 3 Teşrinievvel haset saat 19.00 sıralarında Pozitif Porsuk (27) yönetimindeki 68 DZ 003 plakalı makine, yolun karşısına geçmeye çalışan Mustafa Berşan Göktaş’a çarptı. Benzeri makine galerisinde müteharrik Mustafa Berşan Göktaş, çağrılan ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaza düzenlilik kamerasına yansırken, gözaltına alınan çoban Pörsümüş ifadesinin ardından serbest bırakıldı, için soruşturma başlatıldı.

34 ZAMAN HAYAT MÜCADELESİ VERDİ

Mustafa Berşan Göktaş, 6 Teşrinisani haset, 34 aktarilma süren dirim mücadelesini kaybetti. Hayali askere gezmek olan Göktaş, tabutun üzerine askeri mont ve ‘o demin çeri’ yazılı şal örtülerek, Ervah Mezarlığı’nda defnedildi.

“HAYALLERİ YARIM KALDI”

Mustafa Berşan Göktaş’ın eniştesi Ferhat Dede, yeğeninin akşam işten çıktıktan sonraları tıpkı arkadaşıyla buluşup gelişigüzel eve geleceklerini, buluşma noktasına giderken üstelik kazanın gerçekleştiğini belirtti. Kazanın olduğu cadde da nöbet imal çalışması olduğunu hatırlatan Ağababa, “Yolun karışışa geçe o şeritte normalde sağdan trafik akımı olduğu amacıyla sağına bakıyor ve minibüs geçtikten sonradan soluna bakmadan karşıya tevdi etmek istiyor. Öğün imal çalışması olduğu içre erişim yegâne şeritten sağlandığında birlikte soldan mevrut benzeri anahtar yeğenime çarpıyor. Gösterişli bakımda 34 ahit yaşam mücadelesi verdi ve daha sonradan hayata gözlerini yumdu” diye niteleyerek konuştu.

“ASKERE GİTMEK İÇİN 6 AY MÜCADELE VERDİ”

Yeğeni Mustafa Berşan Göktaş’ın bir tane hayalinin askere müracaat etmek olduğunu tamlayan Ağababa, şöyle konuştu: “Sunma balaban tıntın askere gitmekti. Çeri kınası yazmak istiyordu. Yapılan er eğlencelerine gidip ve asker şalıyla fotoğrafları bile var. Normal özlük yaşıtlarına bakarak üst gelişmesi cılız olduğu için askere alınmayacak diyerek çokça kortu. Onun üzere Ankara’da mızrap testi de yaptırdı. Askere gezmek için 6 ay savaşim verdi. Kilo almayı başardı ve askerlik için mergup kiloya ulaştı. Çok hevesliydi, fakat yeniden de arkadaşlarım gidiyor ve ego gidemem telaşı vardı. Askerlik şubesinden 10 gün önce celp kağıdı eve geldi. Böylelikle askerliği Kütahya’ya havacı yerine imdi. 5 Familya 2023’te askere gidecekti. Ama ona felek olmadı ve hayalleri kalık kaldı. Celp kağıdının geldiğini da ağır sıklet bakımda olduğu amacıyla duymadan ölüm etti. Cenaze töreninde biz dahi Mustafa üzere tabutunun üzerine askeri montgomer ile üstüne leşker şalı koyarak serencam görevimizi yaptık.”

Share: