Eldivenlerinizi hazırlayın! Meteorolojiden iki nahiye için kar uyarısı geldi

Büyüklük genelinde hava sıcaklıklarının düşmesinin arkası sıra vatandaşların gözü kulağı kar yağışına çevrildi. Meteoroloji de vatandaşların aklındaki istifham işaretlerini giderdi. Meteoroloji eliyle yayınlanan 11 kasım hava boyut raporunda kar yağışına ilişik mufassal yerine hikmet verildi.

KARADENİZ BÖLGESİNDE ÜSTELIK KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yeni rapora bakarak, Gün Doğusu Karadeniz, Gün Doğusu Anadolu’nun doğusu ile Cıvıl Cıvıl, Batman ve Siirt çevrelerinde baran ve boğanak, Gün Doğusu Anadolu’nun doğusu ile Şark Karadeniz’in faziletli kesimlerinde karla tuhaf baran ve kar yağışı bekleniyor. İç ve şimal kesimlerde sabah ve gece saatlerinde meydan vadi sis ve inç hadisesi yaşanacağı hesap ediliyor.

HAVZA NAHIYE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve beş altı bulutlu, tedricen Trakya kesiminin meydan kayran çokça bulutlu geçeceği adisyon ediliyor. Sabah ve geceleyin saatlerinde yer saha sis ve inç olayı bekleniyor.

Çanakkale 18°C Modüler ve bir iki bulutlu

İstanbul 18°C Modüler ve beş altı bulutlu

Kırklareli 18°C Modüler ve beş altı bulutlu

Kocaeli 19°C Modüler ve beş altı bulutlanmış

EGE

Beş Altı bulutlanmış ve belirgin geçeceği aritmetik ediliyor. Tün ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde düzlük düzlük sis ve parmak olayı bekleniyor.

Afyonkarahisar 17°C Beş Altı bulutlu

Denizli 21°C Birkaç bulutlu

İzmir 21°C Beş Altı bulutlanmış ve zahir

Muğla 20°C Az bulutlanmış ve yıldızlı

AKDENİZ

Beş Altı bulutlu ve zahir, doğusunun yer meydan modüler ve çokça bulutlu geçeceği adisyon ediliyor. Geceleyin ve sabahleyin saatlerinde Günindi Akdeniz’in iç kesimlerinde kayran yer sis ve parmak olayı bekleniyor.

Adana 26°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış

Antalya 24°C Birkaç bulutlu ve bariz

Hatay 23°C Parçalı ve çok bulutlanmış

Isparta 19°C Birkaç bulutlanmış

İÇ KÜÇÜK ASYA

Parçalı ve bir iki bulutlu geçeceği adisyon ediliyor. Tün ve sabahleyin saatlerinde vadi vadi sis ve inç olayı bekleniyor.

Ankara 17°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

Eskişehir 17°C Parçalı ve birkaç bulutlanmış

Kayseri 13°C Parçalı ve beş altı bulutlu

Konya 15°C Modüler ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Modüler ve bir iki bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Geceleyin ve sabahleyin saatlerinde iç kesimlerinde kayran saha sis ve inç olayı bekleniyor.

Bolu 16°C Parçalı ve az bulutlu

Kastamonu 15°C Modüler ve beş altı bulutlanmış

Sinop 17°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

Zonguldak 15°C Modüler ve birkaç bulutlanmış

ORTA VE ŞARKI KARADENİZ

Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, Şark Karadeniz ile Kalaba çevrelerinin yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların, alelumum yağmur ve bora, çöz ve faziletli kesimlerinde karla anlaşılmaz baran ve saha düzlük kar şeklinde olması bekleniyor. Şeb ve sabah saatlerinde Ilımlı Karadeniz’in çöz kesimlerinde kayran düz sis ve inç olayı bekleniyor.

Artvin 14°C Modüler ve çok bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine kadar yağmurlu, faziletkâr kesimleri karla elinin körü yağmur ve kayran düz kar yağışlı

Samsun 16°C Modüler bulutlu

Tokat 15°C Parçalı bulutlanmış

Trabzon 15°C Çokça bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, maşrik kesimlerinin genelinin fasılalı yağmurlu, yıldız ve doğusunun yükseklerinin karla tuhaf baran ve saha meydan kar yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Tün ve sabahleyin saatlerinde vadi saha sis ve pus olayı bekleniyor.

Elazığ 14°C Parçalı ve çok bulutlu

Erzurum 8°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, akşam saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, erdemli kesimleri karla karışık yağmur ve kayran kayran kar yağışlı

Kars 9°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, faziletkâr kesimleri karla anlaşılmaz yağmur ve kayran yer kar yağışlı

Van 10°C Modüler ve haddinden fazla, fasılalı yağmurlu, yüksek kesimleri karla anlaşılmaz yağmur ve saha kayran kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Modüler ve çokça bulutlu, Batman ve Siirt çevrelerinde espaslı baran ve sağanak bekleniyor.

Diyarbakır 16°C Modüler ve çok bulutlu

Gaziantep 17°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu

Siirt 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı yağmur ve sağanak yağışlı

Şanlıurfa 19°C Modüler ve çokça bulutlu

Share: