Elazığ’da yürüme engelli vatandaşın tekerlekli sandalye talebi karşılandı

Elazığ’da volta engelli vatandaşın tekerlekli koltuk talebi karşılandı

ELAZIĞ Elazığ’ın Akçakiraz beldesinde cıvıl cıvıl ve dolaşma sakat olan vatandaşın tekerlekli koltuk isteği, Türk Kızılayı Elazığ Kilitsiz Küreksiz Birimi marifetiyle yerine getirildi.

Elazığ’ın Akçakiraz beldesinde hararetli ve 20 yıldır parkinson hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Selahattin Bayrak (38), tekerlekli sandalye uzlaştırıcı olmadığı ve hamil değnekleriyle hayatını bitmeme ettirdiğinden durumunu çektiği video ile Türk Kızılay Elazığ Kilitsiz Küreksiz Ünite Başkanı Mütehammil Fırat’a iletti. Engelli vatandaşın çevirici talebi üzerine Başkan Fırat ve Türk Kızılayı Elazığ Idarehane Başkanı Rahman Kızılkaya, özürlü gence sürpriz yaparak tekerli sandalyesini namına tasdik etti. Antrparantez, yürüme mânialı Bayrak’ın çocuklarına kışlık bot, montgomer ve çıkarmak yardımında bulunuldu.

Başbuğ Fırat, kentte kâin özürlü bireylerin herhangi bir devir yanlarında olduklarını belirterek, “Selahattin kardeşimiz, bize bire bir videoteyp çekerek manuel tekerlekli sandalye isteğinde bulundu. Tığ bile bu isteğine duyarsız kalmayarak Selahattin kardeşimizin manuel tekerli sandalyesini getirdik. Tığ herhangi bir ahit onların yanındayız” dedi.

Share: