Elazığ’da komandolar dualarla Suriye’ye uğurlandı

“Suriye Fariza Gücü”nde vadi matlup Elazığ’daki komandolar, dualar eşliğinde görev yerlerine akilane yola çıktı.

İl Açıkgöz Komando Zümre Komutanlığında düzenlenen törende, Kur’an-ı Eli Açık ve İstiklal Marşı okundu, utanmak duruşunda bulunuldu

Vali Ömer Toraman, törende yaptığı konuşmada, komandoları Suriye’ye görevine irsal etmek amacıyla bire bir araya geldiklerini söyledi.

Komandoların görevlerini mucibince yapıp döneceklerini rapor eden Toraman, “Türkiye sıkı içre terörle mücadele etmenin birlikte terörü kaynağında yok etmek üzere nerede olması gerekiyorsa oraya gitti.” dedi.

Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisizleştirerek vazifesini yer gür şekilde hesabına getirdiğini aktaran Toraman, şöyle konuştu:

“Silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesinde gerçekleştirdiği muvaffakiyetli harekatlar neticesinde sakıncasız bölgeler oluşturuldu ve bu bölgeler yiğit jandarmalarımıza ve polislerimize güç edildi. Onlar bile bu bölgelerde faal vatandaşların birey ve para güvenliğini sağlıyor. Ama daha da önemlisi Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarının encam bekçisi oluyorlar. Onların varlıkları ve bu vazifeleri sebebiyle tığ bile elverişsiz içerisinde varlık, sulh ve inanma içerisinde yaşıyoruz.”

İl Güllabi Komutanı Albay Kasıt Âlem da Türkiye Cumhuriyetinin birçok ülkede olduğu kabilinden Suriye’de da asayiş güçleriyle barışı desteklemeye, terörle savaşım ve sınırlarını korumaya bitmeme ettiği belirtti.

Evren, “Ecdadımız evvelce, ortamında bulunduğumuz ortamdan çok daha yumruk ve ağır sıklet şartlarda milletimizin istiklalini koruyup bu behişt vatanı bize bittabi emanet ettiyse tığ dahi zaman eke bayrağımızı göklerde ezel ebet savurmak için rastgele antlaşma olduğu üzere yılmadan çalışacağız. Bu kutsi mücadeleyi inanıyoruz ki kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra İl Müftüsü Selami Aydınlık, yakarış etti.

Törenin arkası sıra aileleriyle vedalaşan Mehmetçik yola çıktı.

Törene, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Tamer Atay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Inanma Müdürü Celal Yeğin, askerler ve aileleri katıldı.Share: