Eğirdir’de 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları

Isparta’nın Eğirdir ilçesi Stadyumunda gerçekleştirilen kutlamaların ve merasim alanının havadan görüntülenmesi (dron)

Komandolar marifetiyle oluşturulan kamer-yıldızın havadan görüntülenmesi (dron)

Komandoların gösterisi (dron)

Komando Er geçit töreni

Eğirdir Kaymakamı Fakirlik Çelik’ın askerleri ve vatandaşları selamlaması

Gösterilerden kesitler

Askeri araçların geçit resmi ISPARTA (AA) * Isparta’nın Eğirdir ilçesi Stadyumunda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yılı kutlandı. Tören Programında önceki olarak ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kutlamaya mevrut Eğirdir Kaymakamı Gıyap ÇELİK, Eğirdir Acı Komando Er Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Emre TAYANÇ, Eğirdir Elem Komando Okulu ve Yetişek Merkezi Okul Komutanı Yaya Komando Er Miralay Erdoğan DUR, Eğirdir Belediye Başkanı Veli ASUMAN birlikte stat çimenliğine inerek halkı selamladı.

Merasim Kutlamasına Asker ve Kurnaz Manşet Kuvvetleri Komutanları, Inanma Güçleri, İtfaiye ve Afiyet Görevlileri, Eğirdir Belediyesi’nde çalışmakta olan Kamu görevlileri ve Zabıta Memurları birlikte katıldı.

Yapılan gösterilerde Eğirdir Milli Eğitim Müdürlüğüne ilişkin, evvel-ölçülü meslek ve ortaöğretim öğrencileri düz aldı, gösterilerde rap çalgı aleti, türkü, ahali oyunları, tiyatral gösteri oyunları kabil seyircilerin gözlerini kamaştıracak görsel şölenler yapıldı. Stadyum koltuklarında ise seyirciler ve öğrencilerin aileleri, bindi oldu.

Cumhuriyetimizin ilanının 99. Yıldönümü dolayısıyla İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü marifetiyle planlı “Cumhuriyet Altını Koşusu” nda aşama düzlük öğrencilere ödülleri, Veli ASUMAN, Emre TAYANÇ ve Adem ÇELİK vasıtasıyla sunma edildi.

Merasim Bitiminde ise Takım Takımı eşliğinde, Silahlı Kuvvetlerin vasıta konvoyu ve dalgıç, kış kamuflajlı askerlerimizin birlikte ortamında olduğu sair bütün okul ve kuruluşların katıldığı resmi geçit töreni ile kutlama sonlandı.

Share: