Edirne’de kadına sıkı savaş standı bati sargı gördü

Edirne’de kadına acul uğraş standı tehlikeli ilgi gördü

Cingöz ve Emniyetten ‘Kadına Müteveccih Seri mücadele’ standı

EDİRNE – Edirne’birlikte Güven, güllabi ve Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri yoluyla 25 Son Teşrin Kadına Çapkın Uğraş Haset çerçevesinde açılan brifing standına vatandaşlar tehlikeli bağlam gösterdi.

Edirne yer Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi, kurnaz ve Sülale ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri eliyle Saraçlar Caddesi’nde 25 Son Teşrin Kadına Yönelik Şiddete Cebin sergilik açıldı.

Edirne’da Emniyet, cingöz ve Ocak ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri 25 Son Teşrin Kadına Hızlı Savaş Günü çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık çalışması yaptı. Bu çerçevede açılan stantlarda vatandaşlara bilgilendirici broşürlerin yanı sıra değişik hediyeler bile dağıtıldı.

Ayrıca kadınların ve çocukların maruz kaldığı sürat, taciz kabilinden yara eylemleri biraz üstelik olsun çelmek yerine kullanıcılara sunulmuş resmi ayrımsız uygulama olan Karı Bindi Uygulamasının tanıtımı yapılarak vatandaşların telefonlarına yüklemesi amacıyla apotr olundu. Kadına Umum Kalkamaz projesi ile ait hazırlanan broşürler da erkeklere dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Vatandaşlardan Değer Albayrak, Kadına şiddete karşı oldukları için seyyah aracına kadına halk kalkamaz projesi çerçevesinde hazırlanan broşürlerden yapıştırdığını aktardı.

Kadınların KADES uygulamasını telefonlarına indirdiklerinde tek bir butonla polis ekiplerinin olay adına geldiğini belirten Albayrak, yapılan çalışmaları çokça mebzul bulduklarını ve bu sayede kadına çaba oranlarının azaldığını rapor etti.

KADES uygulamasının annesinin telefonunda hamile olduğunu söyleyen vatandaşlardan İrem Şehriyâr Daman, Çalışmaları faydalı bulduklarını ve çabucak yapılan müdahalenin ahiret yolculuğu oranlarını azaltacağını dile getirdi.

Share: