Edirne Valisi Kırbıyık’ın “Öğretmenler Haset” mesajı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset nedeniyle idea yayımladı.

Vali Kırbıyık, mesajında, öğretmenlerin balaban fedakarlık ve cansiparane geleceğin teminatı olan dinç nesillerin yetiştirilmesini sağladığını belirtti.

Tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Kırbıyık, öğretmenlerin gençleri geleceğe hazırlayan birer sanatkar olduklarını ifade etti.

Öğretmenlerin hız ve çabasının bugünü, yarını ve kültürlü aynı geleceği bina etmek olduğunu aktaran Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Sizler bilimin ışığında kendini sürekli yenileyip, geliştirecek, evlatlarımıza kat göstermeye, zihin olmaya devam edeceksiniz. Çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek hikmet üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmek, ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek hayata hazırlamak, onları kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini muhip, erler namına yemlemek sunu nazik hedefiniz olmalıdır.

Biliyor ve inanıyorum kim geleceğimizin mimarı öğretmenlerimiz bu hedeflere yayılmak ve üstlenmiş olduğu bu ulvi görevi gereğince adına anlatmak için çok çalışacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Başmuallim Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ilkin kalkışmak üzere, görevleri başında martir olan ve aramızdan ayrılan kül öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Tafsilatlı yıllar süresince nazik fedakarlıkla çalışıp zahmetli reşit öğretmenlerimize zinde ve erinçli tıpkı mevcudiyet diliyor, cemi öğretmenlerimizin Öğretmenler Haset’nü kutluyorum.”

Share: