DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Savunma sanayi projelerimizin bütçesi 75 milyar dolara daha çok”

YANLIŞSIZ Parti Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, savunma sanayisi projelerinin bütçesinin 5,5 bilyon dolardan 75 bilyon dolara çıktığını belirtti.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin tek devir kavga yanlısı bire bir mutluluk olmadığını, vatanı ile bölgesinde denge ve güvenin sağlanması amacıyla elinden geleni yaptığını söyledi.

Türkiye’nin, Rusya- Ukrayna Savaşı sürecinde yaşanan gelişmelerde ortaya koyduğu çabanın, bu durumun arz engelsiz örneklerinden biri olduğunu rapor fail Karahocagil, zulmü alkışlamayacaklarını, zalimlerden yana olmayacaklarını vurguladı.

AK Fırka iktidarlarında defans sanayinde planlı çalışmaları anlatan Karahocagil, defans sanayisi kaslı ülkelerin aynı zamanda küresel siyasette da bayram sahibi olduğuna dikkati çekti. Karahocagil, “AK Fırka hükümeti kendisine seçkin alanda olduğu üzere çekicilik, esmer, deniz defans sistemleriyle füzelerle, zırhlı ve başka it canlı çok teknolojik araçla savunma sanayisi alanında milli ve domestik yeniliklerin peşindeyiz. Değeri 1 bilyon doların üstünde olan teknolojik şirket sayımız 6’ya ulaştı. Türkiye, 62 defans sanayisi projesinden 750’nin üstünde projeye imza atmış. Savunma sanayisi projelerimizin bütçesi 5,5 milyar dolardan 75 milyar dolara artık.” diye konuştu.

Türkiye’nin doğacak ve istiklali için karaca, deniz ve gelgel savunmasından asla ödün vermeyeceklerini, büyüklük sınırlarının zarfında ve dışında fedakarca fariza özne Türk Silahlı Kuvvetlerinin işini kolaylaştıracaklarını dile getiren Karahocagil, terör örgütlerine ve Türkiye’nin toprak bütünlüğüne uymazlık vermek isteyecek her nev yapıya ayn açtırmayacak nice projelere imza atacaklarını belirtti.

Share: