DÜRÜST Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Biz kendi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları katılmak gayesinde olanlara ve ne eyvah ki yegâne gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini kişi etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’bile tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede mütenevvi programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek sene yapılacak seçimlerden Halk İttifakı kendisine şişman ayrımsız zaferle çıkacaklarını, SELIM Fırka adına bile 16’ncı iri seçim zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

“Dünya kendisine içinden geçtiğimiz bu sürecin arz belirleyici özelliği toptan meselelerin imdi tamam yabanlık amacıyla çok belirleyici olduğu tıpkısı aktarılma. Global abuhava kriziyle başladı evvel. Bunu konuşmaya başladık. ‘Toptan abuhava değişikliği’ dedik namına. Bilahare iklim krizine dönüştü. Çılgın albeni olaylarıyla dünyada yaşanan bilcümle bu inatçı gelişmelerin bedeli çok korkulu olmaya başladı, âdemiyet ve parçalanmamış canlılar amacıyla. Türkiye namına bütün dünyayla alay malay bu mücadelenin yetişkin bir paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen toptan müstevli dönemi… Bu salgının peşi sıra ancak yalnız başına yetebilmenin ve hassaten dünyaya yetebilmenin hangi rütbe cesim olduğunu herhalde aynı yol elan gördük. Site hastaneleri… Çokça kebir ve evire çevire ayrımsız işaret da Eskişehir’imize kazandırıldı. Şehir hastaneleri vizyonu eğer Türkiye’de olmasaydı şayet tığ bu hastanelerimizi milletimiz amacıyla ulaşılabilir kılmasaydık, kamu illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle beş altı iri şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çokça balaban kayıplarla çıkardık. Uyanıklık ve vizyonsuzluk arasındaki farkı sezmek açısından de şehir hastanelerinin çok makul yeknesak olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre henüz hayatiyetli olması geçişsiz”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çok değişik aynı madde yaptığına ve dünyadan farklı tıpkısı kat izlediğine bel etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin haddinden fazla yönlü bir diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın üstelik konuşabildiği biricik devlet olarak varlığını devam ettirdiğine dikkati çekici Karaaslan, “Tamlık insanlığın barışa, adalete ve refaha haddinden fazla büyük derecede ihtiyacı olduğu bu toptan krizler döneminden geçe, Türkiye’nin düne göre daha diri olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, taze beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına inanan haddinden fazla şanlı benzeri kadronun aksiyon başında olduğunu belirtti.

Bugün öz doğal gazını çıkartabilen, gemileriyle Mavi Vatan’ında etkili ihtimalî ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında bire bir gelecek stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin ortak olduğunu tabir fail Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda genişlik çabuk büyüyen ikinci ekonomiden biri adına kıtipiyoz nazik bire bir başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’bile sosyal konutla ilişik çok koca benzeri aşama gerçekleştirdik. Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme şişman sosyal göz projesi, 100 yılın projesi. Burada güçlükle gelirli, gerekseme sahibi vatandaşlarımızın, bugüne büyüklüğünde hiç düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın daha mahdut şartlarda başkaca günümüz koşullarında arz dümdüz şartlarda eş sahibi olması üzere başlatılan nazik tıpkısı aşama. Hoppadak onların ev sahibi olması üzere değil, benzeri zamanda zelzele riski altındaki ülkemizin konut stokunun yenilenebilmesi için yalnız ev kazımak değil, bire bir zamanda torunlar, çoluk çocuk, başka bilcümle canlılar için bakir hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde henüz kaliteli ve dimdik benzeri çatı stokunu elde edebilmek için başlatılan çok şişman benzeri girişim.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü daha fazlasını ika iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Zira biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sefer arkadaşlarıyız. Zira tığ milletimizin bize gönül ettiği bu vazifenin ne şişman tıpkı bastırık, ne tarihi tıpkısı sıklet olduğunu biliyoruz. Çünkü tığ bu ülkenin cemaat kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete âşık kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ zat istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları kabullenmek gayesinde olanlara ve ne efsus kim bir tane gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini güç etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün AK Fırka’da olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

DOĞRU Tümen Eskişehir Saylav Nabi Avcı ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken her zaman aynı şeyleri eksik bıraktıklarını müşavere bittikten sonraları anladıklarını kaydetti.

Orion, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl El Kütüphanesi çarkıt bir binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Hesabına 5 katlı yeni bir İl Ahali Kütüphanesi yaptık. Bütün alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese bakım verecek bölümleri ve salonları var. Çok bati bire bir kültür sarayı oldu. Eski Atatürk Stadı üstelik Recep Tayyip Erdoğan Kavim Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda yol yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı kendisine yaptığımız Ağababa Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada aynı ikinci örneği sıfır Ağababa Korkut Anıt Duvarımız var. Eskişehir Beceri Üniversitesi var. Herhangi Bir ilçemizde firez merkezlerimiz var, deneyimsizlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Hep okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında alelhusus dış ilçelerimize yapılan destekler… Çok şükür bu yıl rekolte alelhusus rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki rüşvet ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çokça şükür. Tamam, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün da esasen AK Parti’da olduğunu da yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çok tehlikeli yeni yatırımlarımız oldu.”

AK Öğür Eskişehir İl Başkanı Zihni Etkin de 2023’e doğru layenkati çalıştıklarına değinerek, “YANLIŞSIZ Tümen hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 milyar liranın üzerinde envestisman yaptılar. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız almak amacıyla emeği geçen bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. YANLIŞSIZ Parti devler kadar asar çoğaltmak için karıncalar kabil çalışmaya devam ediyor. Kurum yerine Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza bildirme şişman desteği Eskişehir’den vereceğimize küçümseme veriyoruz.” diyerek konuştu.

Toplantıya, SELIM Parti Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Asuman Erdoğan ve Zeynep Şans, Düzce Saylav Fahri Çakır, Bolu Saylav Fehmi Küpçü, Bilecik Milletvekili Çın Kılbaz, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Tehlikeli Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Mürtefi Varlıklı, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Mütehammil Tarhan katıldı.Share: