DOĞRU Parti’li Karahocagil: “Kadına şiddete alın yasalı altyapıyı güçlendirdik”

DOĞRU Öğür Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, kadına şiddete cebin kanuni altyapıyı güçlendirdiklerini belirtti.

Karahocagil, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, YANLIŞSIZ Öğür hükümetlerinin, büyüyen ve gelişen bire bir Türkiye amacıyla ocak ve toplumu rastgele zaman civar planda tuttuğunu söyledi.

“Faal ev, işlek Türkiye” sloganıyla gelişigüzel devir vatandaşın beraberinde düzlük aldıklarını dile getiren Karahocagil, ocak bütünlüğünü korumayı ve çocukların ailelerinden kopmamalarını nail olmak için eş odaklı hizmet modellerine öncelik verdiklerini anlatım etti.

Karahocagil, ihtiyaç sahibi vatandaşlara 2002-2022 döneminde kısaca 544,9 bilyon teklik tutarında içtimai yardım yapıldığını anlatarak, şunları söyledi:

“Kadına şiddete cebin yasalı altyapıyı güçlendirdik. 2002’de ülkemizde 11 kadın misafirhane 283 kapasite ile bakım veriyorken zaman 149 eş misafir evimiz 3 bin 624 sığa ile bakım sunuyor. Gayret önleme ve strateji merkezlerini 81 ilimize yaygınlaştırdık. Kadına yönelik sıkı uğraş kapsamında 2,6 milyona yakın er ve erbaşa, kamu görevlisine, kült görevlisine, keyif görevlisine, manşet görevlisine eğitim ve seminerler verdik.”

Share: