DOĞRU Partili Hamza Dağ’dan CHP’ye terör tepkisi

DOĞRU Partili Hamza Kötü’dan CHP’ye terör tepkisi

ANKARA – AK Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hamza Biberli, “Bu faaliyetler yıldırı örgütü yandaşları dışında toplumun tekmil kesimlerinden büyük aynı bindi görmüştür. Operasyonun başlamasının peşi sıra 36 saat geçmesine rağmen Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li yöneticilerden gelişigüzel açıklama gelmedi. HDP bile açık tıpkı şekilde tavrını mahsus etmişken CHP’nin aklının bulanık olduğunu görüyoruz. CHP, milletin tarafında mı yoksa yıldırı örgütünün tarafında mı olduğuna karar vermelidir.” dedi.

AK Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hamza Keder, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’yi teröre sessiz kalmakla eleştirdi.

Üzücü paylaşımında şu ifadelere düz verdi:

“Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yıldırı örgütü PYD yoluyla Taksim’de tıpkı bombalı hareketli düzenlendi. Saldırının arkası sıra Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığıyla El-Kılıç harekatıyla muvaffakiyetli tıpkısı cerrahi müdahale gerçekleştirildi.

Bu operasyon yıldırı örgütü yandaşları dışında toplumun parçalanmamış kesimlerinden iri bire bir bindi görmüştür. Operasyonun başlamasının arkası sıra 36 saat geçmesine karşın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li yöneticilerden değme izah gelmedi.

Terörle mücadelenin, angajman ve muadele içinde yürütülmesi gerektiğine inanıyoruz. Fakat CHP’den bu yönde ayrımsız yaklaşım göremiyoruz. CHP’nin sistemli hale gelen bu politikası, tıpkısı milli düzenlilik meselesine dönüşmüştür.

CHP yoluyla PYD’nin yıldırı örgütü namına görülmediğini biliyoruz. Fakat PYD’nin PKK’nın Suriye kolu olduğu aşikardır.

Her fırsatta, devleti ve kurumlarımızı itibarsızlaştırmak için videoteyp çeken, serencam örnekte olduğu üzere borsanın yükselişi ve doların çakılı kalması konusunda da uzunca açıklamalar işleyen Sayın Kılıçdaroğlu, sebep bu konuda sessiz kalmaktadır?

Daha önceki sınır dışı operasyona destek verdiği amacıyla HDP’den reaksiyon gören CHP Umumi Başkanı, bunun yeniden etmesinden mi çekinmiştir?

Görünen o kim; tezkereye “hayır” dediği için PKK ve PYD’den teşekkürname düz Kemal Kılıçdaroğlu bu durumdan hoşnut olmuştur.

Belli ki CHP Umumi Başkanı amacıyla yıldırı örgütünün takdirini kabul etmek milletin teveccühünü kazanmaktan elan değerlidir.

Bakalım bugünkü MYK toplantısı sonrası fırka sözcüleri bu meselede sessiz kalmaya bitmeme mı edecek, yoksa bir aksülamel verecek cesareti bulabilecek mi?

HDP birlikte net bire bir şekilde tavrını muhtemelen etmişken CHP’nin aklının dumanlı olduğunu görüyoruz. CHP, milletin tarafında mı yoksa terör örgütünün tarafında mı olduğuna değişmeyen vermelidir.”

Share: