Doçent Hekim Vazıh Arslan’dan Birey Yır: Amor Bizim Olsun

Sözleri Acı Pelin Şen’e, müziği ünlü bestekar Bülent Özdemir’e ilgilendiren olan şarkının düzenlemesini Verimli Erdoğan yaptı. Kuzey Imal etiketiyle sayısal platformlarda yerini alan ‘Aşk Bizim Olsun’ ünlü birey şarkının görümsetme çekimleri İstanbul’dahi Candar Köker yönetmenliğinde tamamlandı.

Dr. Arslan, müziğe olan ilgisinin zahir başladığını ise şöyle anlattı: “Hacettepe Tıp Fakültesinde evvel yıllarımda Klasik Saz Topluluğu’nun çalışmalarına katıldım. Tıp fakültesinde okurken seçmeli yerine racon ve nazariyat dersleri aldım ve ud ile ilgilenmeye başladım. Sonrasında birçok çalgı topluluğunda solist namına fariza aldım.

Vazıh Arslan, “Tempo söylemeyi müzikle ilgilenmeyi haddinden fazla seviyorum bu üstelik aksiyon hayatım ve hep yaşantıma yansımış durumda, müziğin olmadığı bir düz düşünemiyorum. Hekimlik mesleğini icra etmek benim birinci görevim fakat çalgı alanında birlikte yazmak istediğim kendimi gerçekleştirmemi sağlayacak projelerim var” dedi.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp mezunu olan Doç. Dr. Aydınlık Aslan, Ortopedi ve Travmatoloji hekimi ve İstanbul Bakırköy’de zat kliniğinde mesleğini sürdürüyor.

Share: