Dinlence bölgelerinde toprak satışı

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 18 ilde 128 arsayı açık artırma ile satacağını duyurdu. Arsa gelirlerinin kentsel dönüşüm adına aktarılacağı belirtildi.

Nezaret, Gaziantep Şahinbey ilçesinde aynı basamak alanını ve Şehit Kamil ilçesinde 10’u hesapsızca, 4’ü amiyane endüstri sitesi, biri sosyal bünye alanı, biri göz alanı kalkmak amacıyla toplamda 17 alanı açık artırma yolu ile satışa sunacak.

Ziyalı Didim’birlikte 5’i aşağı endüstri alanı, biri ticaret alanı, biri ev alanı ve biri tutumsuz girmek üzere toplamda 8 alanı, müzayede ile satışa çıkaracak.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 5 göz alanı ve Fethiye ilçesinde 5 göz alanı ve ayrımsız ölçüsüz kayran satışa çıkma.

İzmir Çeşme’üstelik 5’i hane, biri makilik ve ikisi turizm kasılma alanı, İzmir Gaziemir’dahi 3 hane alanı, Rahat ilçesinde ise tıpkısı sanayi alanı düzenlenecek müzayedede alıcılara sunulacak.

Diyarbakır Bağlar ve Bismil ilçelerinde toplanmış 16 alanı; Bağlar’da toplam 12 ambarlama alanı, tıpkı akaryakıt servis istasyonu, bire bir tır, kamyon makine parkı alanı, bire bir tecim alanı ve Bismil ilçesinde aynı aşağı sanayi alanı satışa çıkacak.

Eskişehir Odunpazarı’nda tüm ev alanı görünmek amacıyla mecmu 9 alanı, Mersin’in Erdemli ilçesinde 3 turizm kasılma alanı ve hem Efdal hem de Yenişehir ilçelerinde görünmek üzere toplamda 7 konut alanı satışa çıkma.

KDV’DEN AFFEDILMIŞ, TAPU MASRAFI NAMEVCUT

KDV’den affedilmiş ve tapu masrafı olmadan çoğunluğunu ev alanlarının oluşturduğu 18 ildeki 128 arsa 14 Fasıla 2021 Salı günü satışa çıkma. KDV’den muaf ve tapu masrafı olmadan satışa çıkma arsalarda %25’i başlangıçta ve 24 kamer önel ile ipotekli tapu verilecek.

müzayede toplantısı 14 Çatlak Salı günü saat 10.30’da Mekân, Kentçilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Konuşma Salonu ile TOKİ İstanbul Bakım Binası Konferans Salonunda gerçekleşecek.

ABD’üstelik millî bölük denk endeksi yüzde 19.5 arttı

 

Share: