Din İşleri Başkanı Erbaş: “Gençlerimize hangi kadar ferah kösemenlik yaparsak geleceğimiz birlikte o büyüklüğünde güzelce olur”

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Gençlerimize hangi büyüklüğünde gani delalet yaparsak geleceğimiz bile o kadar iyice evet”

ANKARA – Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Şanlı Erbaş: “Gençlerimize, çocuklarımıza hangi kadar bol delalet yapabilirsek onların hayatı dahi millet yerine geleceğimiz dahi o kadar sunturlu olacaktır” dedi.

Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Yüksek Erbaş, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Denizli’da düzenlediği ‘Darülfünun Camilerinde Fariza Eden Diyanet Görevlilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Bilimi Semineri’hangi video konferansla katıldı. Buradaki konuşmasında, diyanet görevlilerinin üniversitedeki camilerde şanlı tıpkı görevi hesabına getirdiklerini kaydeden Erbaş, “Tıpkısı terbiye alanının içerisindesiniz ve çevrenizdekilerin cümlesi canlı ve eğitim düzeyi faziletli insanlardan oluşuyor. Darülfünun camilerimizin varlığı, zahir üniversitelerimiz için balaban aynı imkandır. Tıpkısı zamanda bizim üzere, görevlilerimiz için, din hizmetleri üzere birlikte nazik aynı imkan ve nimettir. On binlerce gencimizin bulunduğu aynı mekanda din hizmeti yeryüzü ve onlara kösemenlik ika fırsatımız var” ifadelerini kullandı.

“Gençlerimize hangi büyüklüğünde iyi rehberlik yaparsak geleceğimiz da o kadar sunturlu olur”

Komutan Erbaş, gençlerin bire bir milletin geleceği olduğunu rapor ederek, “Bizim talih yerine sunu balaban zenginliğimiz ve imkanımız gençlerimizdir. Bunun üzere Riyaset namına gençlerimize yönelik hizmetlerimize hususi benzeri önem veriyoruz. Sizler da bu heybetli bakım için latif kardeşlerimizsiniz. “Gençlerimize hangi kadar ferah kösemenlik yaparsak geleceğimiz de o büyüklüğünde güzel peki” diye niteleyerek konuştu.

“Gençler hakikati anlamaya ve sahiplenmeye arz elverişli insanlardır”

Ilmek İşleri Başkanlığının görevinin insanlara İslam’ın hakikatlerini yayımlamak olduğuna dikkati calip Erbaş, “İnancımızın güzelliklerini intikal ve birey noktasında en ülkü yığın olan gençlerimizin yanıdır. Çünkü çoluk çocuk hakikati anlamaya ve sahiplenmeye bildirme uygun insanlardır” şeklinde konuştu.

“Peygamberimizin gençlerle iletişimi bizler amacıyla genişlik ülküsel örnektir”

Toyluk hizmetlerinin birinci ve anne şartının gençleri tavsamak ve onlara değer yöneltmek olduğuna belen eden Erbaş, “Elçi Efendimizin gençlerle iletişimi bizler üzere bildirme ülkü örnektir. O, gençlerle yürek, birlik, korku ve samimiyete dair tıpkısı iletişimi anne almış ve onların kendilerini gerçekleştirmelerine vesile olmuştur” açıklamalarında bulundu.

Gençlere müteveccih tuzaklarla yoğun tıpkı çağda yaşanıldığına dikkati çekici Başkan Erbaş, “İnsanlık adeta küresel sorunlarla kuşatılmış vaziyette. Bu durumdan sunma çok birlikte gençler, kadınlar, çocuklar etkilenmekte, onlar mağdur olmaktadır. Hele kötülüklerin anında yayılması çocuklarımızı, gençlerimizi etkisi altına almaktadır. Zımnında bizler, iyiliğe ve hayra çağıran aynı topluluk olduğumuzun bilinci ve sorumluluğuyla yekinmek mecburiyetindeyiz” dedi.

Başkan Erbaş, kült görevlileri çalışmalarını istekle tıpkısı şekilde yapması gerektiğini belirterek, “Yaptıklarımızın Allah katında karşılığı, samimiyetimize bakarak belirlenecektir. Samimiyet üzere mesleğimizi gevşemek oldukça önemlidir. Sunu aktif irşadımız; hayatımızla, davranışlarımızla benzer olmamızdır” diyerek konuştu.

Kült İşleri Başkanı Erbaş, din görevlilerinin arz nazik ideallerinin Cenabıhak’ın rızası doğrultusunda İslam’a, gençliğe ve tüm insanlığa hizmet etmek olduğuna işaret ederek, bu ideal önünde ortaya koyulacak çalışmaların katiyen meyvesini vereceğini bildirdi.

Share: