Dev binanın katabolizma çalışmalarında sona gelindi

Dev binanın yıkım çalışmalarında sona gelindi

SAMSUN – Samsun’üstelik dev aksiyon merkezinin yıkımında sona gelindi.

İlkadım ilçesi Bankalar Caddesi ile Kuyumcular Çarşısı ortada mevcut Anakent İş Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla yıkılıyor. Binanın tamamına yakını yıkılırken, sona gelinen yıkımın tamamlanması üzere bir nice hisse senedi makinası ve hafriyat kamyonu ayrımsız anda çalışıyor. Katabolizma işleminde sona gelinmesinden hem vatandaşlar hem üstelik kasaba esnafı memnuniyet duydu.

“Çarkıt binanın yıkılması gerekiyordu, iyi oldu”

Yıkılan gelişim merkezinin sonuç yıllarda işlevsiz tıpkısı şekilde düz engelleme ettiğini anlatım eden İbrahim Erdoğdu, “Buradaki bozuk binanın filhakika yıkılması gerekiyordu. Yapılırken üstelik mahsurluydu. Çatı, yıkılmadan ilk atıl vaziyette duruyordu. Binanın yıkıldığına sevindik” dedi.

“Boş duran, mevsimli mevsimsiz aynı binaydı”

Anakent İş Merkezi’nin nafile majör tıpkısı kayran kapladığını belirten esnaf İsmail Gül, “Hoşur abes duran zait tıpkı binaydı. İşe yaramayan binanın yıkılmasına sevindik. Katabolizma sürecinde belde esnafı biraz ağırlık çekti. Yıkımın tamamlanmasına haddinden fazla birkaç kalmış. Buranın adına henüz iyi bir özdek yapılacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

“İş merkezi halka bakım verebilse yıkılmazdı”

İş merkezinin halka bakım veremediğini vurgulayan Yaşar Oğuz ise “Yıkılan yapı çok bir vakitler deli dolu kendisine kullanılıyordu. Akıbet zamanlarda ise bölüt müsait olmadığı amacıyla kullanılmıyordu. Bölüt bakım verebilse elhak yıkılmazdı. Demin adına çap otoparkı yapılacak. Samsun’bile üstelik park sorunu var. Buranın da park yeri talebini karşılaması açısından ongun olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yeraltı otoparkı ve kayran yapılacak

Yıkılan alanın altına 3 katlı konvansiyonel 200 araç kapasitesine eş otopark ile peş bölüme üstelik tarihi dokuya akıllıca kafe ve düzlük düz yazı edilecek. Samsun’a hem kullanılmamış benzeri park hem dahi kullanılmamış aynı dirim alanı kazandırmak üzere çalışmalarını sürdüren ekipler, 2 bin 652 metrekarelik bölgede eskimemiş yaşam alanı oluşturacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi, bir tane projeyle hem bölgenin park yeri sorununu halletmek hem da vatandaşlara içki alabilecekleri kullanılmamış bire bir yer yapmayı hedefliyor.

Share: