Depremin izleri biricik biricik siliniyor

-Depremin izleri tek yegâne siliniyor

-5 bükülmüş yapı kepçelerle yıkıldı

DÜZCE – Düzce’de 23 Kasım’da meydana mevrut depremin ardından hasarlı olan binaların yıkımı gerçekleştiriliyor. Kent merkezinde kâin 5 kıvrım bina kepçelerle yıkıldı.

Düzce’de hareket sonrası bati hasarlı binaların katabolizma işlemleri devam ediyor. Atatürk Bulvarında bulunan 5 katlı çatı için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri 6306 çevrilmiş riskli binaların yıkımı kanunun çerçevesinde yadımlama kararı aldı. Alınan kararın ardından çevre güvenliği alınan binada ekipler yadımlama işlemine başladı.

Yadımlama ile ilgili olarak bilgiler veren yıkım koordinatörü Barbaros Şebikbay; “23 Kasım depreminin peşi sıra hasar almış binaların yıkımına bitmeme ediyoruz. Bu çerçevede Atatürk Bulvarı üstünde Burhaniye Mahallesi’nde kâin 1999 depreminde hasar almış binanın yıkımını gerçekleştiriyoruz. O günden bu yana kullanılamayan çatı Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü marifetiyle 6306 sınırlanmış kanun çerçevesinde yıkımına değişmeyen verilmişti. Yıkım esnasında kasaba güvenliğini aldık. Su sara toz kalkmasının önüne geçiyoruz. Düzce’nin riskli binalardan kurtulması gerekiyor. Yaşanan depremden ortalık gene Düzce’ye önceki olsun diyorum. Tanrı bir daha hakeza teessürat göstermesin” dedi.

Düzce’de 1999 depreminin peşi sıra yıkımı bekleyen binalar düz alırken 23 Son Teşrin 2022 tarihinde meydana gelen deprem ile gelişigüzel yoğun hasar alan ve katabolizma kararı sunulan 791 binaların yıkımı gerçekleştiriliyor.

Share: