Denizli 100. sene coşkusunu firez sanatta yaşayacak

Denizli 100. yıl coşkusunu hars sanatta yaşayacak

Denizli’üstelik kültür sanata yoğun ilişki

DENİZLİ – Cumhuriyetin 100’üncü yılında Denizli, hars sanat sezonuna bati programlar ile temel yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, hars tekellüm etkinliklerinin 2023 yılında de yoğun meşgul geçeceğini vurguladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekin sanat etkinlikleri çerçevesinde; gelişigüzel kamer 4 temsil oyunu, söyleyişiler, bala programları, dinleti ve müzikaller düzenlerken yaz aylarında bile boş gelgel sahnelerinde yüce organizasyonlar gerçekleştirecek. Yakın sömestr tatilinde çocukları da unutmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi animasyon filmler, çocuk oyunları ve sürpriz eğlenceler düzenleyecek.

Ünlü müverrih İlber Ortaylı’ya iri bandaj

Denizli Büyükşehir Belediyesi eliyle gerçekleştirilen ekin – müzakere etkinlikleri Denizlililerin yoğun bağ ve katılımıyla gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Ekin Merkezi’nde binlerce vatandaşın katılımı ile ünlü müverrih Prof. Dr. İlber Ortaylı bire bir konuşma gerçekleştirdi.

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, “Şehrimizde başlattığımız Büyükşehir ile Ekin Buluşmaları, dinleti ve seyir etkinlikleri, çocuklara ve kadınlara yönelik çeşitli programlar vatandaşımızın güç ilgisiyle bitmeme ediyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında mahmul meşbu etkinlikleri ekin danışma meraklısı vatandaşlarımızın beğenisine sunacağız” dedi.

Başkan Zolan, “Belediyecilik hizmetlerimizin birlikte içtimai ve kültürel projelerimize dahi büyük ehemmiyet veriyoruz. Firez Buluşmaları programları ile üstelik ülkemizin birbirinden nadir bilim kadını, edip, müverrih ve sanatkâr üzere değerlerini vatandaşlarımızla buluşmalarını sağlayacağız. Birbirinden zer isimler şehrimize gelecek. Konuklarımızın repertuvar ve deneyimlerinden bilcümle alay malay faydalanacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir ile Ekin Buluşmaları programına katılan Prof. Dr. İlber Ortaylı Denizli’bile bulunmaktan duyduğu memnuniyeti rapor ederek Denizli Büyükşehir Belediyesini yaptığı çalışmalardan yağlık kutlama etti.

Denizli’deki etkinliklerin önümüzdeki günlerde bile birbirinden altın yazıncı, yazar, hanende ve temsil ekiplerinin katılımıyla devam edeceği belirtildi. Denizli’da Ev kocaoğlan itibarı ile Büyükşehir ile Ekin Buluşmaları çerçevesinde Hakkı Alkan, Hatice Kübra Tongar, Hiçlik Bataklık Gazı ve Eksiksizlik Sayar de vatandaşlar ile ayrımsız araya ati.

Share: