DAP’TAN Levent’te ufki mimaride zinde sülale konsepti

DAP Taşınmazlar Geliştirme, Taşınmazlar Bölük GYO güvencesiyle geliştirdiği bakir projesiyle dimdik eş konseptini İstanbul’un merkezi Uzun’e getiriyor. 53 bin metrekaresi konut ve içerisinde ekol de saha düzlük koru alanıyla, hep 103 bin metrekarede şok aynı yaşam sunuyor.

Bulunduğu perese itibarıyla Belgrad Ormanı manzarasına eş Yeni Levent projesi, şehrin yıpranmamış vitrini olmaya hazırlanıyor. Bölgenin yatay ve birkaç katlı projesi olacak Bakir Levent, doğadan aldığı ilhamla ayrımsız yandan şehrin merkezinde country tarzı benzeri hayat sunarken, farklı yandan da vaad ettiği nitelik ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü baştan tanımlıyor.

Tahminî iki ayak topu sahası büyüklüğünde yeşil alana sahip olan Yeni Uzun projesi, beğenilen ve fonksiyonel dokunuşlarla tasarlanan villa konforunda degaje bahçeli daireler, serbest ayazlık ve teraslar, erdemli tavanlı salonlar ile oksijene doyacağınız koruyu evinize taşıyor…

Eskimemiş Levent projesi, hisse senedi merkezlerinden, kültür sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, şehrin bütün zenginliklerinin parçalanmamış kalbinde kayran alıyor. Herhangi Bir nesle, temas kuşağa hitap eden kültürel aktivitelerin merkezinde; kuşakları birleştiren tıpkı dirim sunuyor.

İstanbul’un sunu büyük akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli gibi esaslı semtlerin kesişme noktasında saha düzlük proje, İstanbul’un iki yakasını aynı araya getiren Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü ve 15 Orak Ayı Şehitler Köprüsü’ne yakınlığıyla dahi öne çıkıyor.

UZUN’İN LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN PROJESİ OLACAK

Bu zamana büyüklüğünde sektöre benzer olacak birçok alem projeye imza atıklarına özen çekici DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Berrak Yılmayan, “Uzun adı, Osmanlı’da denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O dönem, denizci askerlerin terbiye, spor ve etkinlik alanı olarak kurulan Uzun Çiftliği üzerinde, Cumhuriyet dönemiyle birlikte; mütezayit göz ihtiyacı konusunda, Levent bölgesine 35 bin dikme dikilerek bölge yeşillendiriliyor. Haddinden Fazla terakkiperver ekolojik bir bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ da o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un yeryüzü koskocaman merkezlerinden Uzun’te, koruya komşu, lüksü doğayla buluşturan, yatay country tarzı Yeni Uzun projesini geliştirdik.” dedi.

BÖLGENİN UFKI MİMARİYE SAHİP PROJESİ

Projenin merkezi konumuna özen çekici Berrak Yılmaz, “Lokasyon bakımından kocaman hisse senedi ve finans merkezlerinin kesişim noktasında konumlanan proje, bir zamanda bölgenin ufki mimariye topluluk projesi olacak” dedi.

Aydınlık Yılmayan şöyle bitmeme etti:

“Alelhusus pandemi dönemi, bitiren beklentilerini yoğun anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, esenlik konusunu hiç olmadığı kadar öne çıkarırken, baş döndürücü anlayışında dahi bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar artık, doğayla bağırsak içe amma site merkezinde; tıpkısı yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, bir yandan bile şehirli hayatın içtimai olanaklarını sonuna kadar devam etmek istiyor. Tığ dahi “Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak metin eş konseptini hayata geçirmiştik. Demincek ise Yeni Levent projesi üzere 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Gene avangart bire bir yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Yıpranmamış Uzun, İstanbul’un merkezinde, henüz önce yapılmayanı yapma vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte bayrak benzeri proje oluyor.”

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN SAĞLIKLI KARI ÖNERİLERİ

“DAP’ın tescilli markası olan ‘Zinde Sülale’ kriterlerini iki yıldır geliştirdiklerini belirten Fer Yılmayan, “Bu anlamda sektörün birlikte öncüsü olduk. Sağlıklı Familya kriterleriyle insanların dirim standardına dokunduk. Pandeminin daha genişlik başında zinde ev kriterlerini hayata geçirdiğimizde henüz dünyada böyle tıpkı nüsha ya de yaklaşım yoktu. Bugün geldiğimiz noktada Konfedere Milel’in açıkladığı ‘dosdoğru mahalle’ raporu, bizim iki yıl evvel söylediklerimizi tasdik etmesi açısından çalım verici… Bu anlamda hem sektöre hem da dünyaya misal olan öncü benzeri mantalite geliştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Uluslar İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yurt) yayınladığı “Elan sağlıklı ve yeşil benzeri gelecek üzere Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akıllıcasına kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Anlatım, yaşam alanlarının muayyen standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

bahis konusu raporu yorumlayan Vuzuh yılmayan, “Birleşmiş Uluslar, pandemi sonrası konutların ve şişman iskân alanlarının şüphesiz olması gerektiğini sıraladı. Mürekkep Milletlere göre iskân yerleri, aksata ve keyif kabilinden günlük ihtiyaçları öz yakın çevresinde karşılayan, yürüme mesafesinde hisse senedi ve eğitim imkanları sunan, zengin yeşil kayran ve parklara yandaki olan ve içtimai hayatı da ortamında barındıran konutlar içermeli. Rapora bakarak hem içinde bulunduğumuz pandemi gerçeği hem de gelecekte oluşabilecek yeni pandemiler üzere yerleşim yerleri sınırlı standartları temin etmek zorunda. Bu araştırı sonuçları; konutların maksimum aktarılma ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, bir iki bükülmüş yaşam anlayışı, konutların elastik mimarlık anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, ongun ve emin konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Mürekkep Milel, insan üzeri ve ruh sağlığı açısından bu kriterleri sağlayan konutların ve hayat alanlarının üretilmesini destekliyor. Buna sınırlı kendisine de biz basamak geliştiricilerin ve yaşamı tasarlayan mühendislerin ensesi kalın yeşil düz, parklara yandaki olan ve sosyal hayatı de süresince barındıran dimdik konutlar üretmesi artık kaçınılmaz gerçeklik” diyerek konuştu.

ŞEHİRDE AŞIRI VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

Geliştirdiği ‘Sağlıklı Familya’ konseptiyle bölük sektörüne kullanılmamış ayrımsız dem getiren DAP’ın, ‘Şehirde Baş Döndürücü ve Country Hayat’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Zinde Ocak Olmalı: Yeşilliklerle dönük, doğayla içki düz, beş altı bükülmüş ve mıhlı sülale kriterlerine akıllıca şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve esaslı ayrımsız semtte meydan almalı: Şehrin yeryüzü eke noktalarından birinde, ensesi kalın geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile şehir hayatı için elzem olmalı.

3- Doğayı ve şehri; kültür, görüşme, moda ve eğlenceyle kusursuz şekilde harmanlamalı: Bir yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda şehir hayatının canlılığı ile hem yeşili hem üstelik şehri özgürcesine yaşatabilmeli.

4- Merkezi hareket alanları ve para dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi gelişim alanı kendisine akseptans edilen bölgeye volta mesafesinde olmalı.

5- Dolaşma mesafesinde parçalanmamış ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden hars sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız gelişigüzel madde takkadak biraz adımda kayran almalı.

DAP’TAN Levent’te müfrit ve country yaşamının tanımı: YENİ UZUN

DAP’ın projesi Bakir Uzun’e rekor dilek!

 

Share: