DAP’ın projesi Yıpranmamış Uzun’e rekor rica!

DAP Emlak Geliştirme, kullanılmamış projesiyle zinde sülale konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. Bölgenin genişlik zer lokasyonunda meydan kayran; 53 bin metrekaresi göz ve 50 bin metrekaresi ise içerisinde meslek da düz düz koru alanıyla, hep 103 bin metrekarede şok ayrımsız hayat sunuyor.

Bulunduğu konum bakımından Belgrad Ormanı manzarasına sahip Eskimemiş Uzun projesi, şehrin bakir vitrini olmaya hazırlanıyor. Bölgenin sunma büyük yatay ve bir iki eğik projesi olacak Kullanılmamış Levent, doğadan aldığı ilhamla bire bir yandan şehrin merkezinde country tarzı tıpkısı dirim sunarken, farklı yandan da vaat ettiği kalite ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü yeniden tanımlıyor.

Üç futbol sahası kadar yeşil alana ehil olan Yeni Levent projesi, estetik ve işlevsel dokunuşlarla tasarlanan degaje bahçe, ayazlık ve balkonlar, faziletkâr tavanlı salonlar, hususi içtimai donatılar ile oksijene doyacağınız 50 dönüm koruyu evinize taşıyor…

Yıpranmamış Uzun projesi, aksiyon merkezlerinden, firez sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, şehrin tamam zenginliklerinin eksiksiz kalbinde vadi alıyor. Her nesle, seçkin kuşağa seslenme fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren ayrımsız hayat sunuyor.

İstanbul’un sunma büyük akslarından Büyükdere Caddesi, Levent, Etiler, Şişli kabil köklü semtlerin kesişme noktasında düzlük kayran proje, İstanbul’un iki yakasını bire bir araya getiren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün kamu merkezinde olmasıyla da öne çıkıyor.

Bu zamana büyüklüğünde sektöre benzer olacak bir nice sembol projeye imza atıklarına dikkat çeken DAP Holding Umumi Heyet Başkanı Vuzuh Yılmayan, “Uzun adı, Osmanlı’üstelik denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O çağ, denizci askerlerin eğitim bilimi, spor ve aktivite alanı adına kurulan Uzun Çiftliği bölgesi, Cumhuriyet Altını dönemiyle gelişigüzel 35 bin ağaç dikilerek toprak yeşillendirilmiş. Gine Cumhuriyet Altını dönemiyle gelişigüzel kalan bölük ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine çok ilerici ekolojik tıpkı bakış açısıyla yeşil mahalleler müesses. Haddinden Fazla ilerici ekolojik aynı göz açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Biz birlikte o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un yeryüzü balaban merkezlerinden Levent’te, Ihlamur Kasrı büyüklüğünde ayrımsız düz olan 50 dönüm koruya bitişik, lüksü doğayla buluşturan, korkulu eğik, ufki country tarzı Bakir Levent projesini geliştirdik.” dedi.

BÖLGENİN YATAY MİMARİYE SAHİP YERYÜZÜ IRI PROJESİ

Projenin merkezi konumuna ilgi çeken Ziyalı Yılmayan, “Lokasyon bakımından büyük iş ve finans merkezlerinin kesişim noktasında konumlanan proje, tıpkısı zamanda bölgenin yatay mimariye ehil arz balaban projesi olacak” dedi.

Vazıh Yılmaz şöyle devam etti: “Özellikle pandemi dönemi, tüketici beklentilerini yavaş anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, afiyet konusunu hiç olmadığı büyüklüğünde öne çıkarırken, şiddetli anlayışında birlikte bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar bundan sonra, doğayla çöz içe amma şehir merkezinde; bire bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, aynı yandan birlikte kentli hayatın toplumsal olanaklarını sonuna büyüklüğünde süregelmek istiyor.  Biz bile “Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak metin sülale konseptini hayata geçirmiştik. Deminden ise bakir Uzun projesi amacıyla 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve ilmî verilerin ışığında harmanladık. Tekrar öncü aynı yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Eskimemiş Levent, İstanbul’un merkezinde, daha ilk yapılmayanı etme vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe bırakıt nitelikte öncü ayrımsız proje oluyor.”

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DA ‘SAĞLIKLI AILE’ DEDİ

“DAP’ın tescilli markası olan ‘Metin Ev’ kriterlerini iki yıldır geliştirdiklerini söyleyen Aydınlık Yılmayan, “Bu anlamda sektörün dahi öncüsü olduk. Mıhlı Aile kriterleriyle insanların hayat standardına dokunduk. Pandeminin daha arz başında dosdoğru familya kriterlerini hayata geçirdiğimizde elan daha dünyada hakeza bire bir müşabih ya de yaklaşım yoktu. Zaman geldiğimiz noktada Birleşmiş Milletler’mağara açıkladığı ‘zinde mahalle’ raporu, bizim iki sene ilk söylediklerimizi teslim etmesi açısından kurum verici…  Bu anlamda hem sektöre hem de dünyaya mümasil olan avangart aynı zihin geliştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Konfedere Uluslar İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yerleşme) yayınladığı “Henüz dimdik ve yeşil aynı ati için Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akıllıca kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Anlatım, dirim alanlarının sınırlı standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

bahis konusu raporu yorumlayan Fer yılmayan, “Birleşmiş Uluslar, pandemi sonrası konutların ve toplu iskân alanlarının pekâlâ olması gerektiğini sıraladı. Konfedere Uluslar’e göre iskân yerleri, ahzüita ve sağlık kadar günlük ihtiyaçları zat yakın çevresinde karşılayan, dolaşma mesafesinde iş ve eğitim bilimi imkanları sunan, varlıklı yeşil alan ve parklara komşu olan ve toplumsal hayatı bile içre barındıran konutlar içermeli. Rapora bakarak hem içinde bulunduğumuz pandemi gerçeği hem de gelecekte oluşabilecek yıpranmamış pandemiler için iskân yerleri makul standartları temin etmek zorunda. Bu araştırı sonuçları; konutların maksimal dönem ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, az eğik hayat anlayışı, konutların esnek mimari anlayışı sunması, kalabalıktan uzak, dolgunca ve güvenli konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Milletler, adam vücut ve can kuşu sağlığı açısından bu kriterleri sağlayan konutların ve dirim alanlarının üretilmesini destekliyor. Buna kapalı adına birlikte tığ ev geliştiricilerin ve yaşamı tasarlayan mühendislerin zengin yeşil kayran, parklara bitişik olan ve içtimai hayatı birlikte süresince barındıran metin konutlar üretmesi daha çok mübrem ana” diye konuştu.

ŞEHİRDE ÇILGIN VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

Dünyada aynı ilk namına geliştirdiği ‘Dimdik Familya’ konseptiyle konut sektörüne yeni benzeri soluk getiren DAP’ın, ‘Şehirde Begayet ve Country Hayat’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1-  Dimdik Ev Olmalı: Yeşilliklerle kuşatılmış, doğayla dem kayran, az kıvrım ve dimdik eş kriterlerine akıllıca şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve köklü ayrımsız semtte kayran almalı: Şehrin arz mehabetli noktalarından birinde, ensesi kalın geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile site hayatı üzere vazgeçilmez olmalı.

3- Doğayı ve şehri; kültür, konuşma, moda ve eğlenceyle mükemmel şekilde harmanlamalı: Aynı yanda tabiatın yenileyici ruhu, farklı yanda şehir hayatının canlılığı ile hem yeşili hem birlikte şehri özgürce yaşatabilmeli.

4- Merkezi aksiyon alanları ve mal dünyası ile çöz içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi gelişim alanı adına akseptans edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.

5- Volta mesafesinde kül ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden firez sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız herhangi bir özdek hoppadak biraz adımda meydan almalı.

DAP’ın bölüt arzına dokunaklı arzu geldi!

DAP halka bildirme ediliyor!

DAP Çatı ‘yılın mütemmim markası’ seçildi

DAP Çatı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

DAP Çatı’nın Nişantaşı Koru projesi şampiyonu oldu

Share: