Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Parti’ye Programı’nda konuştu: (1)

Cumhur Reisi ve AK Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Zat ikballerini bu ülkenin, 85 milyon vatandaşının felaketine bağlayanların hesaplarını tepetaklak edeceğiz. Türkiye Yüzyılını sizlerle bu arada yükseltecek sizlerle bu arada zirveye taşıyacağız.” dedi.

Erdoğan, Sezai Karakoç Hars ve Kongre Merkezi’nde planlı İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Fırka’ye Programı’nda yaptığı konuşmada, Diyarbakır’a göl ayağı bastığından beri çokça pir anlar, değişik benzeri gaz yuvarı yaşadıklarını söyledi.

“Maşallah bugün Diyarbakır hamarat durumunda duramıyor” diyen Erdoğan, gösterilen merbutiyet ve heyecan amacıyla teşekkürlerini sundu.

Dün Malatya’da 60 bin kişinin, zaman Diyarbakır’da 70 bin kişinin katılımıyla toplu açım törenlerini yaptıklarını belirten Erdoğan, “Diyarbakırlı kardeşlerimizle candan benzeri muhabbetimiz oldu. Bütün söylüyorum evet ‘Muhabbetten Muhammed oldu sâdır, Muhammed’siz muhabbetten hangi sâdır?’ Hem kendileriyle hizmete açtığımız kitap ve hizmetlerin sevincini paylaştık hem de geçmişten bugüne bire bir Diyarbakır muhasebesi yaptık.” diyerek konuştu.

Erdoğan, önceden programladığı üzere 15 Ekim’de Diyarbakır’a gelebilmiş olsa Talih Firez Yolu Festivali’hangi birlikte ek olacağını, Amasra’daki beyaz zehir kazası cihetiyle izlence ertelendiği amacıyla festivale yetişemediğini hatırlatarak, “Fakat önceki gününden son gününe büyüklüğünde Sur Hars Yolu Festivali’nin alelhusus bile gençlerimizin topluluk çıkmasıyla elbet ateşin tıpkısı şekilde yapıldığını izlem ettim. Burada hem ülkemize hem Diyarbakır’a yakışır acun çapında tıpkısı hars faaliyeti yürütüldüğünü gördüm.” şeklinde konuştu.

Bu gurur donör etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve ekibini kutlayan Erdoğan, Diyarbakır’ın birlikte İstanbul, Ankara, Konya ve Çanakkale’da yapılan festivali yaygınlaştıracaklarını bildirdi.

Erdoğan, Diyarbakır’ın bu festivalin seçme sene planlı şehirler beyninde düzlük aldığını dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Festivalimizi herhangi bir yıl değişen 5 büyükşehre birlikte yaygınlaştırarak yekpare vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz. Önümüzdeki yıl Kültür Yolu’nu yapacağımız şehirleri İzmir, Adana, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon yerine belirledik. Ülkemizin güzelliklerini ortaya koyan temas elektrik seçme hız bizim üzere önemlidir. Milletimizin ve coğrafyamızın asırlık ihmallerini serencam 20 yıldır hayata geçirdiğimiz yayın ve hizmetlerle gidermenin mücadelesini verdik.

Hamdolsun bugün ülkemize kazandırdığımız bu diri altyapının üzerinde haddinden fazla henüz balaban hedeflere makul dolaşma imkanına sahibiz. Mütekâmil ülkeler karışma dünya hesaplı krizlerle, asayiş kaygılarıyla, siyasal ve sosyal kargaşa tehditleriyle boğuşulan aynı dönemden geçiyor. Bu boğunuk fotoğraf içre Türkiye emin ve kararlı adımlarla için bitmeme ediyorsa gerisinde hakeza bire bir iş ve savaşım vardır. Ülkemizin ehil olduğu kalkınma altyapısının ve demokratik kazanımların bizi getirdiği bu seviyeyi henüz ileriye taşımak istiyoruz.”

Salondaki gençlerin tezahüratları üzerine Erdoğan, “Ego da sizinle alım duyuyorum. Birileri diyor ki ‘DÜRÜST Tümen’nin gençliği yok.’ Buyurun bilgisizlik burada. Bu gençler önümüzdeki haziranda sandıklarda o birilerine müstelzim dersi verecek. Yaşınız doldu biliyorum, onun için dahi buradasınız. Milletimizin beher ferdinin özellikle üstelik sizlerin henüz fazla desteğini arzu ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhur Reisi Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çevremizdeki ateşi bize zıplatmak amacıyla sabırsızlıkla bekleyenlerin, pireyi deve yaparak oluşturmaya çalıştıkları iklim sizi asla yanıtlamasın. Bunların derdi hangi sizlersiniz ne dahi ülkemizdir. Kendi hamhalat yarar hesaplarının yükünü milletimizin omuzuna bozma peşinde olanlara bugüne kadar meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Kimsenin değil özlük baziçe planımızı izleme ederek, hem özgürlüğümüze cemaat çıkacağız hem refahımızı artıracağız. Sahte yüzlerin, düzme söylemlerin, düzme duruşların maskelerini birer birer indireceğiz. Kişi ikballerini bu ülkenin, 85 milyon vatandaşının felaketine bağlayanların hesaplarını tepetaklak edeceğiz. Türkiye Yüzyılını sizlerle bu arada yükseltecek sizlerle bu arada zirveye taşıyacağız.

(Sürecek)

Share: