Cumhur Reisi Erdoğan’ın Sisi ile halk sıkışması gündem oldu! Tam ayrıksı bir şef daha var

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Katar’de düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nın açılışına katıldı. Erdoğan, Şimendifer Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin davetine icabetle gittiği Katar’ın başkenti Doha’birlikte kâin Aldatma Bayt Stadı’ndaki resepsiyonda da bazen liderlerle ayaküstü görüştü.

9 YIL SONRALARI İLK DIP DÜZEM TEMAS

Cumhur Reisi Erdoğan bu kapsamda Akdarı Cumhur Reisi Abdülfettah es-Sisi ile üstelik tokalaşarak ayaküstü dostane etti. Bu güdük görüşme, Sisi’nin Darı’üstelik 3 Orak Ayı 2013’te Genelkurmay Başkanı iken yönetime umum koymasının arkası sıra Türkiye ile Darı arasındaki en son düzem kontak olarak kayıtlara geçti.

SİSİ İLE FOTOĞRAFI GÜNDEM OLDU

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sisi ile tokalaştığı fotoğraf sosyal medyada de konuşuldu. Erdoğan’ın Sisi için “Beni barıştırmaya çalışıyorlar amma katiyen görüşmem” sözleri baştan gündem olurken, gelişmemiş zamanda “Sisi” ve “Binali Saika” etiketleri da TT’ye girdi. Fotoğrafla ait toplumsal medyada birçok kullanıcı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 İstanbul seçimlerinde söylediği “Alım Satım haset Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” sözlerini hatırlattı.

“SİL BAŞTAN YAPABİLİRİZ” DEMİŞTİ

Bu mini doruk dünyada da büyük aksiseda uyandırırken Erdoğan’ın Sisi’den sonra Suriye Mehabet Başkanı Beşar Esad ile birlikte bir ülfet gerçekleştirebileceği öngörülüyor. Erdoğan geçtiğimiz günlerde G-20 Liderler Zirvesi sonrası açıklamalarda Suriye ile ilişkilere müteveccih olarak, “Siyasette ebedi yerine küslük, kırgınlık, dargınlık imkânsız. Haziran seçiminden bilahare bir sil yeniden yapabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

Share: