Cumhur Reisi Erdoğan, Şırnaklı şehidin ailesine telefonla taziyelerini iletti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak’ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan korucu Iyilik Encü’nün ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu ile yaptığı telefon görüşmesinde Encü’nün ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Bestler Dereler kırsalında başlatılan operasyonda yıldırı örgütü PKK mensuplarınca girilen çatışmada martir olan güvenlik korucusu Mevhibe Encü’nün ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Soylu, daha sonradan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Martir Ihsan Encü’nün amcası Yahya Encü ile mütekellim Reisicumhur Erdoğan, “Öncelikle başımız esen olsun. Rabbim taksiratını affetsin. Çokça balaban mücadeleler verdiniz. Hakeza ayrımsız mücadele verirken evladımız Lütuf Encü şehit oldu. Önce şahsım ve milletim hesabına saksı sağlığı diliyorum. Esenleme ve sevgilerimi hepinize iletiyorum” dedi.

Encü’nü Yahya Encü ise, “Cumhurbaşkanım, ellerinizden öperim. Bizi aradığınız için çok mutluyum. Devlerimizin başı esen olsun. Devleti üzere ölenler şehittir. Allah, sizden ve İçişleri Bakanı’mızdan razı olsun” dedi.

Icra Vekili Aristokrat’ya, Şırnak Valisi Osman Bilgin, Jandarma Umumi Komutanı Arif Korkulu, çok sayıda komutan, siyasal parti temsilcileri zevcelik etti. Vekil Soylu ve beraberindeki komutanlar, henüz sonra Şırnak’tan ayrıldı. – ŞIRNAK

Share: