Çin’den kalan bölük fiyatlarına engelleme!

Efdal göz fiyatları ile savaş için merkezi yerey satışlarını askıya düzlük Çin’in bu hamlesi 1,3 trilyon dolardan fazlaya mâl cins.

Yapılan duyurulara bakarak Qingdao, Tianjin, Shenzhen ve Huizhou kabilinden şehirlerde merkezi arazi satışlarını askıya makbuz. Akıbet adına özel anamal fonlarının taşınmazlar yatırımı yarmak üzere mülk toplamasını durduran Çinli düzenleyiciler merkezi arazi satışlarını bile askıya aldı.

Bloomberg’e konuşan Şanghay merkezli E-house Çin Araştırı ve Geliştirme Enstitüsü araştırı direktörü Taraf Yuejin, “Hükümet, bir sülale satın alma kurallarında yaptığı kadar, toprak piyasasındaki boşlukları kapatıyor” dedi.

1,3 TRİLYON KAZANMIŞLARDI

Geçtiğimiz yıl yerel yönetimler, toprak satışlarından 1,3 trilyon dolardan fazla sağlık sağlamıştı. Bu kadem, Çin’in faziletli basamak fiyatları ile mücadele uğruna vahim tıpkısı gelirden vazgeçmesi gerektiği anlamına ati.

1995 yılında ekonominin yüzdelik 5’kayınbirader oluşturan yurt sektörünün bugün ekonomideki payı yüzdelik 13’ü bulmuş durumda. Bu nedenle yurt fiyatlarını soğutmaya etkin Çin hükümetinin az çok dikkatli davranması gerekiyor.

Nomura Holdings analisti Stella Guo bile, “Hükümet politikasının amacı, ortalık katılımcılarının eklenmiş kâr elde etmesine müsaade çevirmek namına arazi ve basamak fiyatlarını istikrara kavuşturmak” dedi.

“EKONOMİYİ CANLANDIRMAK İÇİN EMLAK SEKTÖRÜNÜ KULLANMAKTAN KAÇINACAĞIZ”

Çin Başvekil Yardımcısı Eğlek Zheng dahi, hükümetin ekonomiyi ihya etmek amacıyla güdük vadeli tıpkısı çevirici namına taşınmazlar sektörünü kullanmaktan kaçınacağını söyledi.

Çin, mütezayit hane fiyatlarının önüne teslim etmek amacıyla Orak Ayı ayı başında acul ev karşılık artışlarının yaşandığı şehirlerde valilerin göz satışlarından mesul tutulacağını açıklamıştı.

Bu sırada, Çin’mağara ev fiyatlarının yükselmesini alıkoymak için aldığı önlemler etkisini göstermeye başladı.

Millî İstatistik Bürosu’nun Pazartesi haset açıkladığı verilere göre göre, şişman şehirlerde karı fiyatları Temmuz ayında altı ayın en bağan artışı gerçekleşti. Ev satışları Temmuz’bile bir önceki aya bakarak yüzdelik 0.3 arttı. Sözcü

İki konuttan biri depreme alın sigortalı

 

müptezel yılda yabancılar Türkiye’da 128 bin konut satın aldı

 

Temmuz’da ev satışlarında nısıf yarıya düşüş!

 

Share: