Çin’de ikinci ayrımsız eş için ahzetmek amacıyla eskimemiş tıpkısı yavru yapmak gerekebilir

2016’üstelik bir tane yavru politikasını infirak fail dünyanın en neşeli ülkesi Çin, deminden de düşen nüfus artış oranlarını artırmaya çalışıyor. 13 Çin şehri, tevellüt oranını ve taşınmazlar piyasasını çoğaltmak üzere sahiplik kurallarını gevşetiyor.

Çin, ruhsuz emlak piyasasını ve düşen doğum oranını artırmak üzere üç çocuklu ailelerin ikinci bir eş satın almalarına izin veriyor.

Times’ın haberine göre, çoğu ailenin biricik aynı daireye eş olma hakkının olduğu 12 milyonluk Hangzhou şehrinde, yetkililer bu kısıtlamayı kaldırdı ve kullanılmamış evler satışa çıktığında üç veya henüz aşkın çocuğu olan hanelere evleviyet verileceğini söyledi.

İsmini atfetmek istemeyen kaynaklar, politikanın “diğer Çin şehirleri vasıtasıyla imitasyon edilmeye değer” olduğunu ve bunun mevki genelinde uygulanabileceğinin aynı işareti olduğunu söyledi.

Yeni ev satışları, Kovid-19 pandemisinin etkisiyle, yılın önce çeyreğinde 2021’e kıyasla tahminî üçte benzeri oranında düştü. Ülkenin sunu balaban 100 şehrinde üstelik basamak fiyatlarındaki tahaccüm azaldı yahut aksine döndü.

Şehrin reformları, Pekin’mağara sabık yıl saksı gösteren nüfus bilimsel akse karşısında uygulamaya koyduğu üç yavru politikasıyla birlikte uyumlu. Aileleri aynı veya iki çocukla sınırlayan on yıldan çok ayrımsız sürenin arkası sıra, iktidardaki Al Fırka demin aceleten yaşlanan benzeri cemiyet ve bu sene azalması beklenen aynı nüfusla yüz yüze.

Çin’birlikte sosyal medya yasağı: Ayrıntılar naklen yayın yapamayacak!

 

Japonya’birlikte bala nüfusu anbean azalıyor

 

Share: