CHP’li Öztrak: Askerimizin sırtından oy dermek, politika değildir

CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Sözcüsü Yüksek Öztrak, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröre ve terör örgütlerine karşı mücadelesini destekliyoruz. Çeri hepimizin askeridir, kargaşa hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine görüş dermek isteyenler varsa bunun adı dahi maalesef siyaset değildir” dedi.

CHP’li Öztrak, fırka umumi merkezinde Umumi Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Suret Umumi Heyet (MYK) toplantısının arkası sıra izah yaptı. Öztrak, Kilis ve Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan havan saldırıları ile ilişik, “Geçkin Kilis’te Öncüpınar Çizik Kapısı’na, adi yıldırı örgütü aracılığıyla sınırın mavera yakasından roketli ayrımsız saldırış düzenlendi. Akşam saatlerinde birlikte Gaziantep Karkamış’a, eş tıpkısı saldırı gerçekleştirildi. Bugün Karkamış’a yine roketli tıpkısı geveze oldu. Hangi yazık ki zaman 1’i yavru 3 vatandaşımızın yaşamını kaybettiğini yoğun tıpkı üzüntüyle öğrendik. Yaşamdan koparılan çocuğumuz, İzmir milletvekilimiz Yırtıkça Polat’ın üstelik yeğeni. Kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız üstelik var. Esasen Kilis’teki saldırıda, 1 askerimiz ve 7 polisimiz yaralandı. Yanık vatandaşlarımıza, asayiş güçlerimize ivedili şifalar diliyoruz. Tanrı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde cerrahi müdahale yürüteç Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin” diyerek konuştu.

Hükümetin rüşvet dilimlerini değiştirmeyerek vatandaştan nahak vergi aldığını savunan Öztrak, “Emekçinin mübayaa gücü gün günden eriyor. Henüz yılın yarısı geçmeden, enflasyonun kuşa çevirdiği ücretler, üst algı dilimlerine giriveriyor. Hükumet sahn pahalılığı altında ezdiği emekçiyi, erdemli rüşvet dilimiyle bire bir elan eziyor. Bu durumdan yalnız çalışanlar değil işverenler da şikayetçi. Sarayın kulakları duymuyor, gözleri görmüyor. Tığ vatandaşımızın derdini duyduk, gördük. Ekip başbuğ vekillerimiz, yaşanan yüksek enflasyonu dikkate alarak bulunan alacak dilimlerinin güncellenmesi üzere yasa teklifi verdi. Tığ bu teklife Meclis’teki tekmil milletvekillerinden, emekçilerimiz hesabına bindi bekliyoruz” dedi.

‘Pençe-Kılıç’ harekatı ile ilişkin ise CHP’li Öztrak, “Terör aynı yabanlık suçudur. Temas nev yıldırı eylemini lanetliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröre ve yıldırı örgütlerine karşı mücadelesini destekliyoruz. Çeri hepimizin askeridir, ordu hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine fikir dermek isteyenler varsa bunun adı da maalesef yöntem değildir. Milletimiz herkesin ne yaptığını elhak görüyor, biliyor. Tıpkı kere henüz Irak ve Suriye’de ‘Tanrı, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin’ diyoruz” açıklamasında bulundu.

Share: